fot. Monika Bilska

Msza św. w intencji województwa kujawsko-pomorskiego w toruńskim sanktuarium

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II trwa Msza św. w intencji województwa kujawsko-pomorskiego. Wierni będą mogli uzyskać także odpust zupełny.

Intencja Eucharystii nawiązuje do 20. rocznicy wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Toruniu. Przypomina także o ustanowieniu św. Jana Pawła II patronem województwa w 2017 roku.

To dla nas ogromne zobowiązanie, by kontynuować dziedzictwo, jakie pozostawił Papież Polak – podkreśla radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku kujawsko-pomorskim Przemysław Przybylski.

– Pamięć i tożsamość, którą zostawił nam Jan Paweł II wyrażać w konkretnych czynach, czyli dbaniu o wartości, które promował, o kulturę i historię. Jest powodem do dumy, że był na naszej ziemi, ale jeszcze większe zobowiązanie, to żeby wartości, które głosił, przekazać następnemu pokoleniu. Jako samorządowcy powinniśmy być wierni temu dziedzictwu – wskazuje Przemysław Przybylski.

Ojciec Święty Jan Paweł II gościł w Toruniu 7 czerwca 1999 r. Papieża przywitali przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kościelnych.

W czasie wizyty w Toruniu Jan Paweł II beatyfikował ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

RIRM/WH

drukuj