Msza św. na Lateranie z udziałem Polaków

W Bazylice św. Jana na Lateranie odprawiona została Msza św., w której uczestniczyli Polacy, którzy udali się z Narodową Pielgrzymką do Rzymu. Eucharystii przewodniczy ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

W Watykanie Polacy dziękują za wizytę Ojca św. Franciszka w Polsce na Światowych Dniach Młodzierzy, Rok Miłosierdzia i 1050-lecie Chrztu Polski. Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” nazwał  pielgrzymkę Polaków niezwykłym świadectwem ludu wiernego Kościołowi.

Wczoraj, w pierwszym dniu wizyty, Mszy św. w Bazylice Matki Bożej Większej przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

To szczególny czas łaski i wielkiego dziękczynienia – mówi ks. prof. Paweł Rytel – Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– Na początku pielgrzymka to modlitwa. Modlimy się nie tylko w intencjach tych, którzy tutaj są, ale również w intencjach tych, którzy są w Polsce i łączą się z nami duchowo. Dlaczego teraz? Ponieważ 22 października jest liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II i właśnie wtedy Polacy, na Placu św. Piotra, spotkają się z papieżem Franciszkiem. Na tym Placu, gdzie przez wiele lat pielgrzymów przyjmował Jan Paweł II. To będzie szczególny dzień, dzień jego wspomnienia – podkreśla ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W sobotę pielgrzymi spotkają się z papieżem Franciszkiem. W modlitewnym spotkaniu, które potrwa do niedzieli, udział weźmie ok. 7 tys. wiernych ze wszystkich polskich diecezji, a także 50 ks. biskupów i 260 kapłanów. Po południu Mszę św. w bazylice św. Pawła za Murami sprawował będzie przewodniczący KEP ks. abp Stanisław Gądecki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl