fot. PAP/Tomasz Gzell

Tysiące fizjoterapeutów bez pracy w związku z pandemią koronawirusa

W dobie koronawirusa ze względów bezpieczeństwa fizjoterapeuci musieli  zawiesić swoją działalność. Tysiące osób zostało bez pracy. O wsparcie tej grupy zawodowej apeluje w liście do władz państwowych Krajowa Rada Fizjoterapeutów.

Przez szalejącą pandemię koronawirusa aż 75 proc. fizjoterapeutów zostało bez pracy. W sumie daje to 50 tys. osób. Dlatego prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów dr Maciej Krawczyk wysłał list do władz: premiera Mateusza Morawieckiego, minister rozwoju Jadwigi Emilewicz oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek, w którym prosi o wsparcie środowiska fizjoterapeutów. Przedstawił w nim nie tylko precyzyjne dane, ale i konkretne postulaty.

– Fizjoterapeuci w większości nie będą mogli skorzystać z uchwalonego przez państwo pakietu pomocowego. Jedyne dwie poprawki do ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, które dotyczyły kwestii technicznych związanych ze stanem epidemii, m.in. prowadzenia przez fizjoterapeutów telerehabilitacji, zostały odrzucone – napisał dr Maciej Krawczyk.

Zostały odrzucone mimo że – jak wskazał prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów – podobne rozwiązanie istnieje w odniesieniu do zawodu lekarza, dentysty, pielęgniarki czy położnej. To drugi list podobnej treści. Pierwszy został wysłany do władz państwowych 27 marca. Pozostał jednak bez odpowiedzi.

TV Trwam News

drukuj