fot. PAP/Mateusz Marek

Od piątku będzie można skorzystać z basenów; zamknięte pozostaną aquaparki

Od najbliższego piątku dostępne będą dla wszystkich baseny. Zostaną one otwarte z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Wciąż zamknięte pozostaną aquaparki.

Obecnie baseny są zamknięte. To ma się zmienić od 12 lutego.

– Jeżeli chodzi o sport, otwieramy sport na zewnątrz, a więc boiska zewnętrzne, korty, stoki narciarskie i baseny – poinformował wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński.   

Wszystkie obiekty mają działać w reżimie sanitarnym.

– W zasadzie jesteśmy przygotowani, dlatego że był już taki okres, gdzie musieliśmy zachowywać pewne reżimy sanitarne, więc zapewne do tego wrócimy. Jeszcze co prawda nie mamy do końca przepisów wykonawczych, ale myślę, że będzie to na podobnej zasadzie, jak było to w październiku czy w listopadzie, więc jesteśmy przygotowani na to. Jeśli będzie trzeba, to na pewno dostosujemy się szybciutko do kolejnych wymogów – mówił Bogdan Sierba, Dyrektor Pływalni Powiatowej w Mońkach.

– Pływalnia jest jednym z bezpieczniejszych miejsc w dobie pandemii, dlatego że koronawirus w styczności z chlorem, który mamy w wodzie basenowej, ginie momentalnie, więc przy zachowaniu pewnych reguł sanitarnych w przebieralniach, przy suszarkach jesteśmy jednym z bezpieczniejszych publicznych obiektów – dodał.

Aquaparki będą jednak nadal zamknięte, podobnie jak siłownie. Nowe zasady dotyczące otwarcia m.in. basenów będą obowiązywały na razie przez dwa tygodnie – do 26 lutego.

TV Trwam News

drukuj