fot. PAP/Leszek Szymański

[TYLKO U NAS] T. Woźniak: Programem Platformy Obywatelskiej tak naprawdę jest nienawiść do Zjednoczonej Prawicy

PO nie znajduje innych form przekazywania swoich propozycji Polakom, kiedy w zasadzie też nie ma co specjalnie promować, bo sam przewodniczący Schetyna nie zna „swojej szóstki”, inni posłowie, kandydaci nie znają w ogóle podstawowych założeń programu, bo programem tak naprawdę jest nienawiść do PiS, nienawiść do Zjednoczonej Prawicy – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Woźniak.

Lider PO Grzegorz Schetyna broni hasztagu #SilniRazem pod którym można znaleźć hejterskie wpisy internautów. „My robimy akcję Koalicji Obywatelskiej i hasztag „#SilniRazem” jest wykorzystany przez nas i umieszczony na banerze jako hasło, które daje dobrą, nową treść w tej kampanii wyborczej” – podkreślił polityk. Schetyna zaznaczył, że daje ono także poczucie solidarnej współpracy.

Koalicja Obywatelska zainaugurowała akcję „Silni razem” w poniedziałek. W ramach projektu specjalny bus i infolinia zachęcają do wspierania kampanii opozycji.

Pod hasztagiem #SilniRazem od tygodni pojawiają się obraźliwe wpisy – zwrócił uwagę Tadeusz Woźniak.

– Do tej pory pod hasztagiem #SilniRazem działała w sposób nieformalny grupa ludzi, którzy – powiedziałbym nawet – nienawidzą Prawa i Sprawiedliwości, nienawidzą Zjednoczonej Prawicy. Posługiwano się tam językiem dramatycznym, czasami wydawało się, że wpisy, które były tam dokonywane, powinny być natychmiast usuwane, a niektóre nawet powinny być ścigane prawnie – wskazał poseł PiS.

Akcja Platformy Obywatelskiej pokazuje, że wyczerpała się pewna formuła działalności tej partii – ocenił polityk.

– PO nie znajduje innych form przekazywania swoich propozycji Polakom, kiedy w zasadzie też nie ma co specjalnie promować, bo sam przewodniczący Schetyna, który nie zna „swojej szóstki”, inni posłowie, kandydaci, którzy nie znają w ogóle podstawowych założeń programu, bo programem tak naprawdę jest nienawiść do PiS, nienawiść do Zjednoczonej Prawicy. Programem jest tak naprawdę chęć przejęcia władzy i chęć powrotu do tych stanowisk, które dotychczas były piastowane. Moim zdaniem wyczerpała się jakaś formuła działalności PO, wyczerpały się chyba pewne możliwości intelektualne, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś rozsądny, ktoś odpowiedzialny, ktoś, kto pragnie przejąć władzę w naszym kraju, mógł w sposób do końca przemyślany posłużyć się hasztagiem tego typu, żeby prowadzić swoją działalność i proponować nam rozwiązania, które po prostu nie są do przyjęcia, posługując się językiem, który jest obraźliwy, jest wulgarny, można by powiedzieć, że jest językiem knajackim – akcentował rozmówca Radia Maryja.

W przeciwieństwie do naszych oponentów Zjednoczona Prawica pokazuje Polakom, że ma swój program – podkreślił członek sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

– Mamy program dla Polski, mamy program dla Polaków, mamy program społeczny, mamy program dla rodziny, mamy program wszechstronnego rozwoju naszego kraju, a nasi oponenci, którzy poza nienawiścią do nas nie mogą posłużyć się żadnymi innymi poważnymi hasłami, propozycjami, sięgają do metod, których my nie możemy zaakceptować. Będziemy je oczywiście piętnować. Będziemy także pokazywać, co tam się dzieje. Będziemy uświadamiać Polaków, że jedyną siłą, która dzisiaj tak naprawdę może poprowadzić Polskę ku rozwojowi, ku normalnemu życiu, takiemu, jakiego sobie życzyliśmy od roku 1980, jesteśmy właśnie my – powiedział Tadeusz Woźniak.

Źródłem naszego działania jest dla nas Katolicka Nauka Społeczna – zapewnił poseł PiS.

– Pragnę podkreślić, że od 2008 roku nieprzerwanie mam zaszczyt stać na czele Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Katolickiej Nauki Społecznej i tam staramy się z grupą posłów i senatorów, aby te największe dla nas wartości wdrażać w życie, aby KNS także stawała się fundamentem naszej działalności. Prosimy bardzo, aby nikt nam nie zarzucał, że jesteśmy katolikami, aby nie podważano naszego prawa do wyrażania swoich poglądów, swoich opinii w sferze publicznej, ponieważ tego typu działania zapewnia nam konstytucja, a tzw. obrońcy konstytucji de facto na co dzień próbują podważać, a nawet łamać – zaznaczył polityk.

radiomaryja.pl/RIRM     

drukuj