fot. Monika Bilska

W toruńskim Sanktuarium rozpoczyna się nowenna przed 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna się dziś nowenna przed 100. rocznicą urodzin Papieża Polaka.

Każdego 18. dnia miesiąca w Sanktuarium będzie podejmowana modlitwa, aby Polacy pamiętali o nauczaniu św. Jana Pawła II i żyli jego treścią.

– Podczas każdej Eucharystii będziemy prosić Pana Boga, abyśmy umieli zachować dziedzictwo Papieża Polaka – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego Sanktuarium.

– Chodzi nam o to, by duchowość Jana Pawła II nie zanikała, ale rozpowszechniała się w sercach Polaków. Dlatego zapraszam, by każdego 18. dnia miesiąca znaleźć czas, by do nas przybyć. Kto nie może, niech łączy się z nami duchowo. Zapraszam, byśmy na dziewięć miesięcy przed tą uroczystością potrafili pogłębić więź z Janem Pawłem II poprzez czytanie jego książek, encyklik czy dokumentów, które nam przecież zostawił – dodaje.

W trakcie nowenny szczególną uwagą zostaną objęte konkretne obszary nauczania św. Jana Pawła II. Dziś modlący skupiają się na nauce papieża o rodzinie. W przyszłym miesiącu tematem przewodnim ma być małżeństwo.

RIRM

drukuj