To będzie najwyższa statua bł. Jana Pawła II

W Nowej Soli odbył się briefing prasowy, w trakcie którego pokazano fragmenty najwyższej na świecie statuy bł. Jana Pawła II, która już wkrótce zostanie umieszczona w częstochowskim Parku Miniatur Sakralnych.

Statua wykonana z fiberglassu opierać się będzie na konstrukcji stalowej. Wykonawcą jest firma Malpol z Nowej Soli. Figura przedstawiająca bł. Jana Pawła II ze wzniesionymi w geście błogosławieństwa rękoma,  mierzyć będzie 13,8 m wysokości; widoczna będzie z każdego zakątka Częstochowy.

– Postanowiliśmy ukazać Ojca św. Jana Pawła II z pierwszych lat jego pontyfikatu, kiedy najczęściej chodził uśmiechnięty. Z gestem, z jakim jako pierwszy przedstawił się zaraz po wyborze na biskupa Rzymu; z rozłożonymi ramionami w ojcowskim geście błogosławiąc, witając przybyłych – mówił Piotr Kaleta, dyrektor ds. Mediów Parku Miniatur Sakralnych.

Odsłonięcie statuy nastąpi 13 kwietnia o godz. 12.00. Uroczystego aktu poświęcenia figury dokona ks. abp Wacław Depo. Na otwarciu będzie gościł m.in. Mały Chór Wielkich Serc z Łodzi oraz  aktor Jerzy Zelnik, znany specjalista w dziedzinie tekstów Ojca św. Jana Pawła II.

Przewóz statuy do Częstochowy przewidziany jest tuż po Świętach Wielkanocnych, wtedy też będzie mieć miejsce jej montaż w Parku Miniatur Sakralnych.

RIRM

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl