fot. Monika Bilska

R. Bąkiewicz w Radiu Maryja o przyjmowaniu nielegalnych migrantów: Dziś polski rząd i cała Zjednoczona Prawica mówią głośno, że nie ma na to polskiej zgody

Europejskie elity chcą doprowadzać do sytuacji, w której Europa całkowicie cywilizacyjnie, kulturowo i materialnie się załamie. Dziś polski rząd, Zjednoczona Prawica, mówią głośno, że nie ma na to polskiej zgody, zresztą Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie na szczycie europejskich przywódców powiedział o tym, że trzeba wprowadzić konkretny plan i konkretne zmiany – zaznaczył Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. 

W zbliżających się wyborach parlamentarnych Prawo i Sprawiedliwość idzie z bardzo konkretnym programem dot. bezpieczeństwa.

Cała polityka migracyjna UE doprowadziła do sytuacji, że w 2015 roku borykaliśmy się jako Europa z ogromnym kryzysem migracyjnym. Pamiętamy tę politykę otwartych drzwi, którą prowadziła kanclerz Angela Merkel. To ona ściągnęła to całe nieszczęście i na Europę, jak i na tych, którzy bardzo często z dobrej woli imigrowali do Europy. Niestety ich podróż bardzo często kończyła się śmiercią na Morzu Śródziemnym. To jest po prostu niepoważna i nieodpowiedzialna polityka elit niemieckich i elit francuskich – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

Dodał, że w tym roku również mamy dowody na podobną działalność.

W lipcu bieżącego roku we Francji mieliśmy do czynienia z ogromnymi zamieszkami – palenie samochodów czy napady na sklepy, rabunki, ataki fizyczne na rodowitych Francuzów, potem wrzesień Lampedusa – wielki kryzys migracyjny. Tam również Niemcy w pewien sposób wzmacniali tę migrację, finansując, chociażby statki dowożące imigrantów, którzy wdzierają się do Europy. Ostatnio działania w Szwecji, gdzie na ulice musiało wyjść wojsko, żeby zapanować nad obniżonym bezpieczeństwem czy brakiem bezpieczeństwa Szwedów. Oni już mają dosyć tej polityki, która okazała się całkowitą wydmuszką i kwestie bezpieczeństwa są szczególnie ważne – wyjaśnił.

Prezes Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości przypomniał, że Polska w 2015 roku i teraz sprzeciwia się przyjmowaniu nielegalnych migrantów.

Polityka mulitikulturalizmu, polityka mieszania nacji, kultur, religii doprowadza tak naprawdę do ogromnych napięć i nikomu nie daje ani nie zwiększa jego poczucia bezpieczeństwa, ani nie daje możliwości rozwoju, ale wręcz przeciwnie. Starcia pomiędzy kulturami, cywilizacjami doprowadzają do takich sytuacji, jak widzimy dzisiaj w Izraelu, bo ta kultura bliskowschodnia, kultura arabska, muzułmańska jest kulturą bezwzględną; kulturą, która wypiera zawsze te silniejsze od niej kultury i cywilizacje. Powracamy tutaj do wzorca, jak upadał Rzym, który był kulturowo i cywilizacyjnie silniejszy od wandali i barbarzyńców napadających na niego, a jednak Rzym upadł, dlatego że ta wola walki, wola przetrwania wyparowała. Dzisiaj mamy podobnie, bo europejskie elity chcą doprowadzać do sytuacji, w której Europa całkowicie cywilizacyjnie, kulturowo i materialnie się załamie. Dziś polski rząd, Zjednoczona Prawica, mówią głośno, że nie ma na to polskiej zgody, zresztą Mateusz Morawiecki w ostatnim czasie na szczycie europejskich przywódców powiedział o tym, że trzeba wprowadzić konkretny plan i konkretne zmiany – podkreślił.

Robert Bąkiewicz zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia w sprawie nagrań, które ujawnił portal „niezależna.pl”, które mogą świadczyć o aferze korupcyjnej z udziałem posła Koalicji Obywatelskiej – Konrada Frysztaka.

Pan poseł Frysztak z Radomia, były wiceprezydent Radomia, w tej chwili mój oponent z okręgu radomskiego, niestety, ale prawdopodobnie jest zamieszany w aferę korupcyjną. Wczoraj media ujawniły informację o tym, że przyjmował łapówki. W to są zaangażowani również wysocy politycy PSL, inni posłowie z PO, wysocy urzędnicy w mieście, chociażby komornik, który – jak wynika z zapisów – jest pewnym wspólnikiem pana Frysztaka. To jest jakiś „gang Olsena”, a może też poważne zagrożenie wynikające z pewnego radomskiego układu i w tej chwili na naszych oczach ujawnia się „RadomGate”; układ, który niszczy to miasto – ocenił gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z Robertem Bąkiewiczem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl   

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl