[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski o kontroli w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy: Przez blisko godzinę nie byliśmy wpuszczeni do urzędu. Panowała straszliwa panika i strach

Udaliśmy się w Warszawie do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43 i tam o dziwo przez blisko godzinę czasu nie byliśmy wpuszczeni do urzędu przez urzędników. Panowała straszliwa panika i strach – mówił Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Posłowie Tomasz Rzymkowski, Bartosz Jóźwiak z Kukiz’15 oraz poseł niezależny Robert Winnicki z Ruchu Narodowego udali się wczoraj z poselską kontrolą do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy, które jest odpowiedzialne za rozwiązanie 1 sierpnia Marszu Powstania Warszawskiego. Więcej o wczorajszej kontroli można przeczytać [tutaj].

Po blisko godzinie oczekiwania posłowie zostali wpuszczeni do urzędu.

– Po wpuszczeniu nas, po blisko godzinie, z urzędnikami, którzy przybyli z zewnątrz tej instytucji, z jakiegoś innego wydziału czy urzędu m. st. Warszawy, krążyliśmy po budynku przy ulicy Młynarskiej od gabinetu do gabinetu, poszukując pani dyrektor, ppor. Milicji Obywatelskiej Ewy Gawor. Wiedzieliśmy już wcześniej od urzędników, że pani Ewa Gawor jest na urlopie i jej nie ma, natomiast ci urzędnicy, ku naszemu zdziwieniu, chodzili wraz z nami po całym urzędzie – powiedział poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

„Pytaliśmy o to, kto podjął decyzję o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego ” – przytoczył gość „Aktualności dnia”.

– Dostaliśmy odpowiedź, że tę decyzję osobiście podjęła pani dyrektor Ewa Gawor z mocowania prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kolejne pytanie, bardzo kluczowe, do którego byliśmy zainspirowani wypowiedzią publiczną pani Ewy Gawor mianowicie, że decyzja o rozwiązaniu marszu była po części podyktowana przeszkoleniem urzędników warszawskiego magistratu i pytaliśmy właśnie o to szkolenie: kto to szkolenie zorganizował, w jakim trybie zostało ono zorganizowane, jaki podmiot za to szkolenie odpowiadał, dlaczego ten a nie inny podmiot? Zostaliśmy poinformowani o tym, iż było 5 podmiotów, spośród tych 5 podmiotów wybrano Fundację i Instytut Bezpieczeństwa Społecznego i okazało się, iż osoba, która przeprowadzała to szkolenie jest prezesem tej fundacji a jednocześnie działaczem stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, tego samego stowarzyszenia, które w 2012 r. ściągało do Warszawy, jako kontrmanifestantów, przedstawicieli niemieckiej Antify – poinformował Tomasz Rzymkowski.

„Mam wrażenie, że urzędnicy podlegli Hannie Gronkiewicz-Waltz tak samo, jak wszelkiego rodzaju KOD-y, Obywatele RP i inne organizacje, które źle życzą Polsce starają się sprowokować do burd na ulicach Warszawy” – mówił polityk.

– Do scen, które ich zdaniem idealnie będą nadały się do prasy zagranicznej, serwisów informacyjnych w innych państwach pokazujących w złym świetle to, co się dzieje w Polsce. Mam nadzieję, że nie dojdzie jutro do prowokacji ze strony urzędników warszawskiego ratusza i mam nadzieję, że w sytuacji, gdyby do tego nie daj Boże doszło, uczestnicy tego marszu nie dadzą się sprowokować i zachowają spokój – stwierdził poseł Kukiz’15.

Prezydent Warszawy zarzuciła posłom próbę zastraszenia urzędników takimi działaniami.

– Insynuowanie nam, że w jakikolwiek sposób wywieramy presję, przekraczając nasze uprawnienia jest rzeczą skrajnie oburzającą. My tylko i wyłącznie korzystamy z uprawnień jako parlamentarzyści i wykonujemy nasze zadanie, które nam wyborcy w 2015 r. powierzyli – powiedział gość Radia Maryja.

– To, co zrobiła Hanna Gronkiewicz-Waltz to jest taka żałosna forma obrony decyzji, które ona podjęła, a jednocześnie kompletny blamaż instytucji, która jej podlega. Instytucja powołana do zapewnienia bezpieczeństwa i reagowania w sprawach kryzysowych, które wywołują wielkie zdenerwowanie i napięcie, nie była w stanie wczoraj, podczas godziny czasu, zachować się w sposób profesjonalny – dodał Tomasz Rzymkowski.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem posła Tomasza Rzymkowskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl