[TYLKO U NAS] Red. M. Wyrwich o promocji lewicowych ideologii w UE: Mamy do czynienia z przymuszaniem większości społeczeństw do tego, by zachowały się, jak chce mniejszość

Mamy do czynienia z przymuszaniem większości społeczeństw do tego, by zachowały się, jak chce mniejszość. Kiedy bolszewicy tworzyli swoją partię w Dumie Rosyjskiej, mieli kilkunastu przedstawicieli i nazywali siebie większością. Ponad 800 osób zasiadających w Dumie nazywali mniejszością. To jest ta prawda marksistów i ich system wartości oparty na kłamstwie – powiedział Mateusz Wyrwich, redaktor tygodnika katolickiego „Niedziela”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie podnoszące wynagrodzenia dla polityków. Przeciwnikiem rozwiązania jest Donald Tusk, który przygotował własną propozycję w tym zakresie. Sprawę skomentował red. Mateusz Wyrwich.

– Donald Tusk gra emocjami. Myślę, że są to emocje, których większość Polaków nie podziela. Rozumiem, że gdyby poseł miał zarabiać od 1 lipca czy sierpnia 40-50 tysięcy, to rzeczywiście mogłoby to bulwersować, ale jeśli on ma zarabiać 2 tysiące więcej, to to będzie dość znośne. Premier jest – jak mówi nazwa – pierwszym z ministrów, a prezydent jest jedną trzydziestoośmiomilionową częścią RP. Dotychczasowe ich zarobki źle świadczą o państwie. Donald Tusk, który próbuje wpłynąć na resztę parlamentarzystów jest żenujący ze swoją propozycją – wskazał gość Radia Maryja.

– Jak coś jest białe, to Platforma mówi, że jest czarne, a jak jest czarne, to PO wskazuje, iż białe. To idiotyczne zachowanie. Jest tam trochę ludzi owładniętych nienawiścią wobec PiS-u, którzy na co dzień nawołują do mowy miłości, samemu uprawiając mowę nienawiści wobec innych. Z tego, co wiem, parlamentarzyści PO wielokrotnie mówili, iż podwyżki są potrzebne, bo rośnie inflacja, ludzie więcej zarabiają. Problem polega na tym, że Platforma Obywatelska za wszelką cenę chce powiedzieć: „nie” – dodał.

Redaktor „Niedzieli” odniósł się także do nowego totalitaryzmu wprowadzanego przez Unię Europejską oraz tego, iż wicemarszałek województwa małopolskiego chce iść na ustępstwa w stronę Komisji Europejskiej w sprawie ustaw chroniących rodzinę w zamian za unijne pieniądze.

– Pieniądze są potrzebne, ale można się sprzedać za judaszowe srebrniki. Albo ma się system wartości, o którym się mówi, albo się go nie ma (…). Unia Europejska nie może nam dyktować jakąś deklaracją, aktem prawnym. UE, która tak wiele mówi o prawie, sama go nie przestrzega. Wiele propozycji Unii jest kompletnie bezprawnych – mówił.

– Nie może być tak, że ktoś przyjmuje uchwałę, a potem się z niej cofa. Albo jest się konsekwentnym i wyszło to z mojego serca i wartości, które mam w sobie, albo ot tak sobie coś powiedziałem. Trzeba mieć jasny i precyzyjny system wartości, którego się przestrzega, bo jeśli go zabraknie, to stanie się z nami to, co stało się z Judaszem – zaakcentował red. Mateusz Wyrwich.

Gość „Aktualności dnia” zwrócił uwagę w kontekście promocji lewicowych ideologii, że po raz kolejny w historii mniejszość próbuje uczyć większość właściwego postępowania.

– Mamy do czynienia z przymuszaniem większości społeczeństw do tego, by zachowały się, jak chce mniejszość. Kiedy bolszewicy tworzyli swoją partię w Dumie Rosyjskiej, mieli kilkunastu przedstawicieli i nazywali siebie większością. Ponad 800 osób zasiadających w Dumie nazywali mniejszością. To jest ta prawda marksistów i ich system wartości oparty na kłamstwie – powiedział.

Gość Radia Maryja skomentował „mowę miłości”, która wypłynęła z tegorocznego festiwalu organizowanego przez Jerzego Owsiaka.

– To jest właśnie ten system bezwartości. Z jednej strony Jerzy Owsiak zbiera pieniądze, czyni dobro na potrzeby służy zdrowia, a z drugiej strony mówi, że można się zachowywać w sposób wulgarny, pozbawiony etyki (…). Jerzy Owsiak mówi, iż na festiwalu nie uprawia polityki, a zaprasza A. Bodnara, który był Rzecznikiem Praw Obywatelskich i stawiał się politycznie wrogo wobec obozu rządzącego. Wydaje się, iż to jest polityka miłości, ale tylko wobec siebie nawzajem, czyli: kochajmy siebie-Owsiaków, a innych mamy prawo wręcz nienawidzić – podsumował red. Mateusz Wyrwich.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem red. Mateusza Wyrwicha można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj