By Zkoty1953 - Cropped from File:Jan Paweł II portret Z. Kotyłło.jpg, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31549308

[TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Wszystkie zarzuty stawiane świętemu Janowi Pawłowi II opierają się na niezwykle wątłym i łatwym do zakwestionowania materiale dowodowym

Podczas zorganizowanej przeze mnie w Warszawie konferencji czterech badaczy życia i dorobku Jana Pawła II, którzy mieli wgląd do państwowych i kościelnych archiwów, całkowicie obaliło narrację przedstawianą przez medialnych oskarżycieli. Wskazali oni na liczne przekłamania, przemilczenia, nieścisłości, insynuacje, manipulacje, a także podstawowe błędy warsztatowe takie jak m.in. brak krytycznej analizy i weryfikacji źródeł, ahistoryczność czy prezentyzm, które całkowicie dyskredytują wnioski pracowników TVN24 oraz ich towarzyszy – powiedział redaktor Grzegorz Górny, dziennikarz i publicysta, w felietonie z cyklu „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.

Nasila się kampania medialna mająca na celu oczernienie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Redaktor Grzegorz Górny zwrócił uwagę, iż „czołową rolę w zniesławiającej operacji odgrywają stacja TVN24, która wyemitowała reportaż >>Franciszkańska 3<< oraz wydawnictwo >>Agora<< związane z Gazetą Wyborczą, które opublikowało książkę >>Maxima Culpa<<. Również tygodnik Newsweek i portal Onet.pl, należące do niemieckich właścicieli, rozpowszechniają oskarżenia, jakoby Karol Wojtyła jako kardynał w Krakowie ukrywał przypadki pedofilii wśród księży w podległej mu archidiecezji”.

– Wszystkie te zarzuty opierają się na niezwykle wątłym i łatwym do zakwestionowania materiale dowodowym. Podczas zorganizowanej przeze mnie w Warszawie konferencji czterech badaczy życia i dorobku Jana Pawła II, którzy mieli wgląd do państwowych i kościelnych archiwów, całkowicie obaliło narrację przedstawianą przez medialnych oskarżycieli. Wskazali oni na liczne przekłamania, przemilczenia, nieścisłości, insynuacje, manipulacje, a także podstawowe błędy warsztatowe, wśród których są m.in. brak krytycznej analizy i weryfikacji źródeł, ahistoryczność czy prezentyzm, które całkowicie dyskredytują wnioski pracowników TVN24 oraz ich towarzyszy – powiedział red. Grzegorz Górny.

Felietonista zwrócił uwagę, że obecni na konferencji profesorowie historii ocenili warsztat twórców materiałów szkalujących Ojca Świętego jako fatalny.

– Obecni na konferencji profesorowie historii stwierdzili, że gdyby jakiś student przyniósł im pracę na tak niskim poziomie, to wyrzuciliby go za drzwi z oceną niedostateczną – zaznaczył redaktor.

Zauważył przy tym, że świętego Jana Pawła II oskarżają także o współudział w zbrodni.

Na podstawie nieuczciwych i nierzetelnych materiałów oskarżono największego Polaka w naszych dziejach, co zresztą potwierdzają wszystkie badania opinii publicznej, o współudział w zbrodni, ponieważ tuszowanie jest współudziałem w przestępstwie, a pedofilia w myśl obowiązującego w Polsce prawa jest zbrodnią – zauważył gość Radia Maryja.

Chcąc zabrać Polakom największy autorytet, media lewicowo-liberalne wykorzystują realną tragedię do swoich celów.

To mocne uderzenie w naszą wspólnotę, dla której Jan Paweł II pozostaje ostatnim wielkim autorytetem. Tak więc w ostateczności jest to jeden z kluczowych elementów walki o przyszły kształt cywilizacyjny, kulturowy i religijny naszego kraju, o jego duchowe i ideowe oblicze. To po prostu bój o duszę Polski – podsumował redaktor Grzegorz Górny.

Cały felieton redaktora Grzegorza Górnego z cyklu „Spróbuj pomyśleć” jest dostępny [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl