Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II

18 maja w poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. To wielkie i bardzo ważne wydarzenie dla naszej Ojczyzny, dla wszystkich Polaków i Kościoła.

Z tej okazji w naszym toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II wotum wdzięczności za tego Wielkiego Świętego można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, modlitwa za żyjącego Papieża i Kościół. Także ci, którzy nie będą mogli być fizycznie obecni w świątyni i będą się łączyli duchowo mogą uzyskać łaskę odpustu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w swoich parafiach w Polsce i poza jej granicami zamówili Msze Święte o liczne, gorliwe i charyzmatyczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Ufamy, że nasze błagania będą wysłuchane.

W sanktuarium przypada również 4. rocznica jego konsekracji. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie w poniedziałek (18.05) o godz. 12.00. Pielgrzymów, którzy chcą w niej uczestniczyć prosimy o zachowanie wymagań związanych z zagrożeniami pandemii. Zachęcamy, aby dzień 100. rocznicy św. Jana Pawła II był dla nas Polaków dniem szczególnym. Postarajmy się, by w każdym domu był obecny portret św. Jana Pawła II. Udekorujmy jego wizerunek i odmówmy wspólnie modlitwę za jego wstawiennictwem. Święty Jan Paweł II jest patronem rodzin, więc jemu zawierzmy własne rodziny, każdą rodzinę. Odmówmy Litanię do św. Jana Pawła II. Niech tego dnia z polskiej ziemi płynie dziękczynienie za życie i pontyfikat największego z rodu Polaków.

Zapraszamy również do Bractwa św. Jana Pawła II. 18 maja odbędzie się zaprzysiężenie nowych członków. Informacje można znaleźć na stronie Radia Maryja i pod nr telefonu w sanktuarium: 693 168 247.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

drukuj