fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Wałbrzych: ks. kard. S. Dziwisz przewodniczył Eucharystii z okazji 14. rocznicy śmierci Jana Pawła II

W sobotę w Wałbrzychu sprawowana była Msza Święta z okazji 14. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Eucharystii na stadionie Aqua Zdrój przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni osobisty sekretarz papieża.

W homilii ksiądz kardynał powiedział, że Jan Paweł II pozostawił głęboki ślad w życiu wiary, nadziei i miłości milionów ludzi na całym świecie. Wskazał, że Papież Polak cały czas jest obecny w świadomości współczesnego Kościoła.

– Każdy z nas nosi w sobie jakąś cząstkę daru, jaki przekazał nam św. Jan Paweł II swoim nauczaniem, miłością i służbą. Za to wszystko pragniemy podziękować Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu Panu. Dziękujemy za świętość Jana Pawła II, ona najbardziej przemawia do ludu Bożego – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Po Mszy Świętej odbył się pokaz materiałów filmowych związanych ze św. Janem Pawłem II. Następnie odśpiewano Apel Jasnogórski. O godz. 21.37 uczestnicy wydarzenia upamiętnili Ojca Świętego w godzinie jego odejścia do Domu Ojca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl