fot. twitter.com/EpiskopatNews

Instytut Ordo Iuris staje w obronie św. Jana Pawła II

Św. Jan Paweł II przyczynił się do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego. Zmienił oblicze nie tylko Europy, ale i całego świata. Dzisiaj środowiska lewicowe szeroko atakują świętego. Instytut Ordo Iuris uruchomił program w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Będą pozywać osoby, które szkalują pamięć Papieża Polaka.

Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II oraz Fundacja Instytut Działalności Religijnej mówią „stop” szkalowaniu Papieża Polaka. Organizacje  zapowiadają pozwy wobec tych, którzy oczerniają św. Jana Pawła II. Pierwszymi pozwanymi będą politycy skrajnej lewicy: Robert Biedroń i Joanna Senyszyn, którzy  oskarżali Jana Pawła II o rzekomy udział w procederze pedofilii.

– Pan poseł Biedroń miał na antenie Polsat News, w „Gościu Wydarzeń”, wypowiadać się na tematy pedofilii w Kościele. Miał wskazać, iż radość sprawiłoby mu, gdyby powstał „plac ofiar imienia Jana Pawła II” – przypomniał mecenas Paweł Szafraniec z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Przed sądami Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II oraz Fundację Instytut Działalności Religijnej będą reprezentować prawnicy z Ordo Iuris. „Nie można powielać kłamstw wobec osoby, która nie ma możliwości się obronić” – podkreślił mecenas dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

– Wystąpiliśmy do sądu z pozwami o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie przeciwko pani Joannie Senyszyn i posłowi Robertowi Biedroniowi w związku z wypowiedziami nieprawdziwymi, kłamliwymi. Wypowiedziami na temat akceptowania czy też afirmacji lub uczestnictwa w przestępstwach pedofilskich przez św. Jana Pawła II – dodał mecenas dr Bartosz Lewandowski.

Oczernianie Ojca Świętego to jedno. Za tym idą żądania skrajnie lewicowych działaczy dotyczące usunięcia z przestrzeni publicznej m.in. pomników upamiętniających Papieża Polaka. Są one regularnie profanowane. Do takiej sytuacji doszło w ostatnim czasie m.in. w Legionowie.

– Walka, jaką widzieliśmy ostatnio na ulicach i we wszystkich idiotyzmach, które słyszymy i obserwujemy, ma na celu wykarczowanie z ludzkiej świadomości zasiewu, jaki św. Jan Paweł II siał przez dziewięć wizyt w Polsce wśród Polaków – tłumaczył Stanisław Fudakowski, psycholog, działacz opozycji antykomunistycznej.

Św. Jan Paweł II był bezkompromisowym obrońcą praw człowieka. Przyczynił się do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego. Aktualne ataki to pokłosie walki, którą święty toczył za życia. Przebieg inwigilacji poczynań Jana Pawła II przez KGB przedstawia książka „Pontyfikat wielu zagrożeń. Jan Paweł II w świetle dokumentów sprawy >>Kapella<< 1979-1990”.

TV Trwam News

drukuj