W WSKSiM trwa nabór na nowy kierunek studiów podyplomowych: „Dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II”

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu poszerza swoją ofertę studiów podyplomowych. Tylko do piątku trwa rekrutacja na nowy kierunek – „Dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II”.

„Dziedzictwo myśli św. Jana Pawła II” to kierunek, który jest adresowany do każdego, kto czuje, że nauczanie papieskie jest mu bliskie.

– Przeglądaliśmy już dokumenty, które do tej pory spłynęły – ponieważ trwa rekrutacja na ten kierunek – zgłaszają się osoby w różnym wieku. Mamy zgłoszenia od osób, które jeszcze się uczą, które są tuż po studiach, po osoby już będące na emeryturze i mające trochę więcej czasu. Zgłaszaj się także osoby z różnym wykształceniem – wskazuje dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSIM.

Studia będą odwoływały się do głównych treści nauczania papieża Polaka.

– Pragniemy kształtować serca Polaków, mając właśnie to bogactwo myśli św. Jana Pawła II, które nam pozostawił, które jest i będzie do pogłębiania.  Poprzez te studia chcemy niejako uczynić św. Jana Pawła II takim przewodnikiem dla każdego z nas – podkreśla o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSIM.  

Studia będą trwały dwa semestry. Pierwsze zajęcia już w terminie 8-9 kwietnia.

– Następnie w takim trybie raz w miesiącu spotykamy się przez dwa semestry w siedzibie uczelni – akcentuje dziekan WSKSIM.

Nowy kierunek powstaje w szczególnym czasie i wyjątkowym miejscu.

– Wszyscy w Polsce świętujemy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. W Toruniu przy Radiu Maryja powstało Sanktuarium, które jest dziękczynieniem za pontyfikat Jana Pawła II, budowane jest Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II – wskazuje o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ma w swojej ofercie także wiele innych kierunków podyplomowych, w tym prestiżowe studia MBA.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl