fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak: D. Tusk był trochę inny, kiedy wyjeżdżał do Brukseli. Tam następuje jakaś transformacja w umysłach i wrażliwości polityków

Mentalność depopulacyjna, która funkcjonuje w Brukseli, bierze się z ideologii Spinelliego. Donald Tusk był trochę inny, kiedy wyjeżdżał do Brukseli. Tam następuje jakaś transformacja w umysłach i wrażliwości polityków – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Gość Radia Maryja odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska, przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

W ostatnich dniach Donald Tusk jawnie i bez pardonu krytykował podstawową komórkę społeczną, jaką jest rodzina. Przewodniczący PO podkreślił, że macierzyństwo jest udręką na najbliższe 20 lat życia. [czytaj więcej]

– Urodzenie dziecka, już nie mówiąc o dwójce, trójce, czwórce  – to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety, jakże często, to jest udręka na najbliższe 20 lat życia – powiedział Donald Tusk.

Polityk zapowiedział dodatkowo walkę z krzyżami w polskich szkołach. Wypowiedzi byłego premiera sugerują, iż nasiąkł on mentalnością depopulacyjną, która od wielu lat wiedzie prym w organach unijnych.

– Mentalność depopulacyjna, która funkcjonuje w Brukseli, bierze się z ideologii Spinelliego. To idee Altiero Spinelliego budują centralnie zarządzaną Unię Europejską, niszcząc wszystkie instytucje włącznie z parlamentami krajowymi na rzecz budowy tzw. regionów. (…) Donald Tusk był trochę inny, kiedy wyjeżdżał do Brukseli. Tam następuje jakaś transformacja w umysłach i wrażliwości polityków – zaakcentował profesor.

Alternatywą dla neomarksistowskiej Europy jest Europa zbudowana na bazie poglądów Roberta Schumana.

– Instytut Myśli Schumana apeluje o włączanie się i uświadomienie sobie potrzeby budowania ruchu „Europa Schumana” jako przeciwwagi. To musi wiązać się z działaniami konkretnych grup. Wystarczy wspomnieć, że Niemcy chcą dzisiaj zniszczyć Trójmorze, dlatego że jest ono zagrożeniem dla ich gospodarczej hegemonii – podsumował prof. Zbigniew Krysiak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. Zbigniewa Krysiaka można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl