fot. pixabay.com

Sytuacja epidemiczna w Polsce

W Polsce powszechny jest już wariant Delta koronawirusa – informuje Adam Niedzielski, minister zdrowia. W szpitalach przebywa obecnie 300 pacjentów, z czego 44 jest podłączonych do respiratora.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 198 nowych przypadkach koronawirusa oraz o 4 zgonach. W zeszłych tygodniach liczba ta była znacznie niższa. Mamy do czynienia z tendencją wzrostową.

Z danych resortu zdrowia wynika, że obecnie w szpitalach przebywają głównie osoby niezaszczepione. Także osoby z tej grupy najczęściej umierają z powodu zakażenia. Hospitalizacji wymaga aktualnie 300 pacjentów. 44 z nich oddycha przy pomocy respiratora.

Dane resortu zdrowia pokazują, że coraz powszechniejszy jest w Polsce nowy wariant Delta.

„Poziom zakażeń wariantem Delta w okresie ostatnich 4 tygodni to już ponad 86 procent. Dotychczas w Polsce mamy potwierdzone 404 przypadki wariantu Delta. Wariant Alfa, który jest na poziomie niecałych 8 proc. wszystkich zakażeń, odchodzi w Polsce do przeszłości” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd apeluje do Polaków, żeby zapisywali się na szczepienia. Obecnie wykonano w Polsce ponad 35 milionów szczepień. Niespełna 18 milionów Polaków jest w pełni zaszczepionych.

TV Trwam News

drukuj