fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak: Chcemy, by Europa zaczęła maszerować w kierunku idei Roberta Schumana

Ma to służyć odbudowie duchowej naszej Ojczyzny. Można powiedzieć, że uzyskujemy od Sługi Bożego Roberta Schumana wezwanie, żeby Polska tak, jak potrafiła walczyć o wolność, walczyła w tej chwili o uzyskanie niepodległości Europy, wyzwolenia się spod kierunku neoliberalnego – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja ekonomista prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana. Jednocześnie zaprosił do modlitwy za Wspólnotę Europejską.

Instytut Myśli Schumana organizuje modlitwę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości pod hasłem „Modlitwa za Ojczyznę w służbie budowania jedności, pokoju i solidarności w Europie”.

– Ta idea modlitwy to modlitwa na cześć 100 lat niepodległej przez 100 miesięcy 13. dnia każdego miesiąca. Zacznie się 13 listopada w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie. Wynika to z inspiracji, jaką mamy od Roberta Schumana. Ma to służyć odbudowie duchowej naszej Ojczyzny. Można powiedzieć, że uzyskujemy od Sługi Bożego Roberta Schumana wezwanie, żeby Polska tak, jak potrafiła walczyć o wolność, walczyła w tej chwili o uzyskanie niepodległości Europy, wyzwolenia się spod kierunku neoliberalnego – wyjaśnił prof. Zbigniew Krysiak.

Bo właśnie w kierunku neoliberalnym zmierza europejska Wspólnota. Gdyby Robert Schuman żył, stałby na czele marszu w dobrą stronę – podkreślił prezes Instytutu Myśli Schumana.

– Myślę, że stałby na czele marszu uzyskiwania przez Europę wyzwolenia z chaosu. Polska ma tutaj ogromną rolę, żeby odwrócić ten kierunek w stronę wspólnoty narodów Europy. Żebyśmy pamiętali, że te gwiazdy z flagi Europy Schuman brał znad głowy Maryi. Chcemy zaprosić Polaków do działania odnowy Europy – zaznaczył.

– Myślę, że to wezwanie w okolicach 100 lat niepodległości, kiedy o Polsce tyle się mówi, możemy przekazać innym krajom. Nazywamy to modlitwą bez granic. Chcemy walczyć o wolność duchową – dodał.

RIRM

drukuj