[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krasnodębski: Niemcy i Francuzi mają dosyć imigrantów

Francuzi i Niemcy też już mają dosyć. Zwłaszcza, że mnożą się wypadki kryminalne. Sprawa staje się źródłem coraz większego kryzysu europejskiego – powiedział o sytuacji stosunku Francuzów i Niemców do imigrantów prof. Zdzisław Krasnodębski.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce spotkania w wąskim gronie poświęconego migracji. W rozmowach mieliby wziąć udział przywódcy Grecji, Włoch oraz Austrii. Do spotkania mogłoby dojść przed planowanym na 28 i 29 czerwca szczytem UE. [czytaj więcej]

„Bild am Sonntag” poinformował, że niemiecka kanclerz pracuje nad zorganizowaniem takiego spotkania. Gazeta powołuje się na źródła zbliżone do kilku europejskich rządów.

Angela Merkel z CDU szuka obecnie w UE poparcia dla swojej polityki migracyjnej. Ta kwestia podzieliła już nawet rząd w Berlinie. Lider CSU Horst Seehofer proponuje zaostrzenie niemieckich przepisów migracyjnych.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, zwrócił uwagę, że polityka migracyjna dzieli nie tylko polityków wewnątrz państw członkowskich, ale też europejskich przywódców. Dosyć mają także obywatele.

– Mamy spór między Francją a Włochami, które w tej chwili się postawiły i wyraźnie mówią, że nie będą przyjmować każdego, kto pojawi się w okolicach terytoriów włoskich. Sprawa staje się źródłem coraz większego kryzysu europejskiego. Ale Francuzi i Niemcy też już mają dosyć. Zwłaszcza, że mnożą się wypadki kryminalne, powstają napięcia – zauważył prof. Zdzisław Krasnodębski w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

CSU chce wprowadzenia zakazu wjazdu do Niemiec dla migrantów, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w innym państwie UE, bądź nie mają dokumentów tożsamości. CDU uważa, że tego rodzaju rozwiązania można wprowadzać tylko na mocy porozumienia wszystkich krajów unijnych.

Angela Merkel chce w ciągu najbliższych dwóch tygodni zawrzeć dwustronne porozumienia migracyjne z innymi krajami unijnymi.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl