fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Błaszczak: Bezpieczeństwo naszej ojczyzny stawiamy ponad wszystko

Bezpieczeństwo naszej ojczyzny stawiamy ponad wszystko, jesteśmy zobowiązani do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom, dlatego prezentujemy zdjęcia z telefonów zatrzymanych nielegalnych migrantów – tłumaczył w poniedziałek Mariusz Błaszczak, szef MON, na konferencji prasowej.

„Jesteśmy zobowiązani do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo Polsce i Polakom, dlatego prezentujemy te materiały pokazujące, że ci którzy szturmują polską granicę mają czy też mieli kontakty z organizacjami terrorystycznymi, że wśród tej grupy są kryminaliści, że są ludzie zaburzeni, którzy stanowią zagrożenie dla Polski i Polaków” – powiedział min. Mariusz Błaszczak podczas wspólnej konferencji prasowej z szefem MSWiA.

Szef MON odniósł się też do zaprezentowanych podczas konferencji prasowej materiałów przez rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna. Pokazywał on slajdy ze zdjęciami uzyskanymi z telefonów zatrzymanych nielegalnych migrantów. Były tam – przekazał Stanisław Żaryn – np. liczne fotografie wskazujące na powiązania z organizacjami terrorystycznymi, czy na zaburzenia seksualne w kierunku pedofilii czy zoofilii.

Mariusz Błaszczak ocenił, że materiały te świadczą o tym, z jakim wyzwaniem mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego.

Zaznaczył, że co prawda poprawność polityczna nakazuje, by na ten temat nie mówić, ale „bezpieczeństwo naszej ojczyzny stawiamy ponad wszystko”.

Dodał, że te osoby stanowią również zagrożenie dla Unii Europejskiej, gdyż – jak przypomniał – wschodnia granica Polski to jednocześnie granica Unii Europejskiej.

PAP

drukuj