Min. Błaszczak: usprawnimy wypłatę środków dla poszkodowanych

Rząd przygotuje projekt rozporządzenia, który umożliwi zastąpienie rzeczoznawców urzędnikami z uprawnieniami budowlanymi – poinformował w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak dodał, chodzi o usprawnienie wypłat pieniędzy osobom poszkodowanym w nawałnicach.

„Po dzisiejszych porannych konsultacjach razem z ministrem infrastruktury przygotujemy projekt rozporządzenia rządu, który umożliwi zastąpienie rzeczoznawców, urzędnikami z uprawnieniami budowlanymi” – powiedział minister Błaszczak na konferencji prasowej w Poznaniu.

„Komisje powołane na poziomie gmin, w których byłby urzędnik o uprawnieniach budowlanych, dokonywałyby szacowania strat i byłyby podstawą później do uruchamiania pieniędzy” – podkreślił szef MSWiA.

Jak wyjaśnił, chodzi o to, żeby skrócić czas oczekiwania na wypłaty i o to, żeby pieniądze trafiały do osób, które potrzebują wsparcia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl