fot. TT/MON

Min. M. Błaszczak w Radiu Maryja: Realizuje się scenariusz napisany przez Rosję, którego celem jest destabilizacja Polski poprzez niemądrych ludzi. Wykorzystuje się do tego film „Zielona granica”

Zaczęło się od ataku na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Przyjeżdżali politycy z opozycji, starali się wywrzeć presję na funkcjonariuszach i żołnierzach, żeby wpuścili migrantów do Polski, a potem, w połowie listopada, nastąpił skondensowany atak, szturm na granicę. Ten scenariusz dziś się powtarza i nie ulega żadnej wątpliwości, że został napisany na Kremlu przez Rosję. Celem realizacji tego scenariusza jest destabilizacja Polski, niestety przy wykorzystaniu ludzi bardzo niemądrych albo ludzi, dla których im gorzej w Polsce, tym lepiej, i do tego celu wykorzystują film „Zielona granica” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.  

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. W tym samym dniu odbędzie się również ogólnopolskie referendum [czytaj więcej].

 – To jest niezwykle ważne, żebyśmy idąc na wybory, wzięli również udział w referendum. W referendum są cztery pytania. Zachęcam do tego, żeby na wszystkie cztery odpowiedzieć: „Nie”. Wśród tych pytań jest to dotyczące muru na granicy, a więc ogrodzenia, które zapewnia bezpieczeństwo Polsce. Przedstawiciele opozycji krytykowali budowę ogrodzenia. Są także wśród nich politycy, którzy mówią, że należy rozebrać ogrodzenie, które jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa Polski i całej Europy, ponieważ wciąż są dokonywane ataki ze strony Białorusi na Polskę przy użyciu migrantów zaproszonych na Białoruś z Afryki i Bliskiego Wschodu czy też z Azji – wskazał minister Mariusz Błaszczak.

Jak poinformował polityk, w środę na granicy w miejscowości Krynki odbyło się posiedzenie Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego.

Wysłuchaliśmy meldunki złożone przez szefów służb, wojskowych dowódców i komendantów Straży Granicznej i Policji. Można spodziewać się tego, że ataki zostaną skondensowane czy też bardziej zintensyfikowane właśnie teraz. Dlaczego? Ponieważ wciąż ściągani są migranci na Białoruś, których celem jest podróż do Europy oraz to, że w najbliższych dniach dojdzie do ataku na funkcjonariuszy Straży Granicznej, polskich żołnierzy poprzez film Agnieszki Holland „Zielona granica”; oszczerczy film, który jest wymierzony w morale funkcjonariuszy i żołnierzy – wyjaśnił.

Minister przypomniał, że w 2021 roku była podobna sytuacja.

Zaczęło się od ataku na polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Przyjeżdżali politycy z opozycji, starali się wywrzeć presję na funkcjonariuszach i żołnierzach, żeby wpuścili migrantów do Polski, a potem w połowie listopada nastąpił skondensowany atak, szturm na granicę. Ten scenariusz dziś się powtarza i nie ulega żadnej wątpliwości, że został napisany na Kremlu przez Rosję. Celem realizacji tego scenariusza jest destabilizacja Polski, niestety przy wykorzystaniu ludzi bardzo niemądrych albo ludzi, dla których im gorzej w Polsce, tym lepiej, i do tego celu wykorzystują film „Zielona granica”. Bardzo mocno podkreślam związki reżyser Agnieszki Holland z Platformą Obywatelską. Pani Holland wielokrotnie mówiła, że popiera PO. W tym roku była również na Campusie Rafała Trzaskowskiego – wskazał.

Dlatego – jak zaznaczył Mariusz Błaszczak – zwrócił się on do Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego, aby publicznie przeprosili za ten haniebny atak.

Minister odniósł się również do upublicznienia dokumentu związanego z planem obrony Polski na linii Wisły.

Jest to historyczny dokument, bo w czasach, gdy rządziła koalicja PO-PSL, oni zdecydowali się na to, żeby oddać pół Polski, wschodnią Polskę do linii Wisły pod rosyjską okupację, a teraz są wściekli, że został on ujawniony. Proszę zwrócić uwagę, że nie polemizują z treścią tego dokumentu, tylko atakują, że został ujawniony. Ta prawda najbardziej im doskwiera – podkreślił.

Gość Radia Maryja, odnosząc się do ostatnich napięć na linii Polska-Ukraina, wskazał, że ukraińscy oligarchowie wciąż mają bardzo duże wpływy.

– Najchętniej ukraińscy oligarchowie sprzedawaliby zboże w Polsce, nie w miejscu, do którego powinno być wyeksportowane z Ukrainy, bo przecież mówią o tym, że zboże ma trafiać na zachód Europy, do Hiszpanii, na Bliski Wschód, do Północnej Afryki, ale to się wiąże z kosztami transportu. Najlepiej chcieliby sprzedać zaraz za granicą, w Polsce, tylko my się na to nie godzimy. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość – nie ma i nie będzie na to zgody, bo byłoby to uderzenie w polskich rolników – zaznaczył.

Minister zwrócił się z apelem, aby po raz kolejny stanąć za polskim mundurem.

Bardzo proszę o wsparcie dla polskich żołnierzy, dla strażników granicznych, dla policjantów, którzy strzegą granicy. Oni to czują. Rozmawiałem wczoraj z nimi, również z tymi, którzy w tym czasie patrolowali granicę. Każda forma wsparcia jest mile widziana. Oni wiedzą, że  Polacy stają murem za polskim mundurem. Oczywiście doskonale wiemy o tym, że część celebrytów związanych z opozycją ich atakuje. To są haniebne zachowania. Proszę o wsparcie wszelkich inicjatyw społecznych. Jest akcja „Murem za polskim mundurem”, która jest symboliczna, ale bardzo istotna – podkreślił szef resortu obrony.

Całą rozmowę z Mariuszem Błaszczakiem można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl