fot. Tomasz Strąg

Min. M. Błaszczak polecił zmianę instrukcji HEAD przy lotach najważniejszych osób w państwie

Szef MON Mariusz Błaszczak polecił zmianę instrukcji HEAD przy lotach najważniejszych osób w państwie – poinformował o tym we wtorek we wpisie na Twitterze.

„Poleciłem przygotowanie zmian w instrukcji HEAD, które uregulują ewentualne podróże rodzin osób transportowanych wojskowymi statkami powietrznymi” – napisał minister obrony narodowej.

„Nowe przepisy zostaną przyjęte niezwłocznie” – zapewnił minister obrony.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował we wtorek PAP, że podjął działania ws. uregulowania przepisów dotyczących lotów służbowych. Kwestia lotów Kuchcińskiego była krytykowana przez polityków PO, którzy chcą, by marszałek Sejmu przedstawił szczegóły lotów rządowym samolotem, kiedy na pokładzie byli jego bliscy. Zdaniem posłów PO decyzja o wpłaceniu 15 tys. zł na cele charytatywne jest niewystarczająca.

W związku z doniesieniami o lotach marszałka Sejmu i jego rodziny, klub parlamentarny PO-KO złożył wniosek o odwołanie Kuchcińskiego z funkcji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl