fot. PAP/Tomasz Gzell

W Olszynce Grochowskiej odbyła się uroczysta przysięga terytorialsów

W Olszynce Grochowskiej odbyła się uroczysta przysięga 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W wydarzeniu wziął udział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Dokładnie 167 żołnierzy w niedzielę złożyło przysięgę wojskową.

Ponad 160 mężczyzn i kobiet, którzy wypowiadając słowa przysięgi potwierdzają swoje zobowiązanie wobec regionu i kraju – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do żołnierzy.

List odczytał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Uroczystość zaprzysiężenia odbyła się w ważnym dla Polaków miejscu.

Spotykacie się dziś na terenie Olszynki Grochowskiej, gdzie przed 188 laty polscy żołnierze w wielkiej bitwie zatrzymali szturm wojsk rosyjskich na Warszawę – dodał w liście premier, wskazując, że jest to część polskiej historii, którą należy pielęgnować.

Z kolei minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, nawiązując do historii, wyraził wiarę w polskie formacje Wojsk Obrony Terytorialnej.

– I teraz wy, żołnierze, jesteście w stanie, dzięki swojemu profesjonalizmowi, dzięki waszej służbie, dzięki waszemu zaangażowaniu zapewnić naszej ojczyźnie bezpieczeństwo – powiedział szef MON.  

Zgodnie ze swoją dewizą „Zawsze gotowi, zawsze blisko“.

Minister odniósł się również do programu wyborczego Platformy Obywatlskiej, w którym partia obiecuje likwidację Wojsk Obrony Terytorialnej.

Póki Prawo i Sprawiedliwość rządzi, nie pozwolimy na to, żeby zlikwidowano Wojska Obrony Terytorialnej. WOT-y służą Polsce, gwarantują bezpieczeństwo naszego kraju – dodał Mariusz Błaszczak.  

A potwierdzeniem jest m.in. pomoc po nawałnicach, powodziach czy zaangażowanie w akcje poszukiwawcze. W takich sytuacjach żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ratują życie i mienie Polaków.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl