fot. PAP/Paweł Supernak

MON: Ponad 10 000 internetowych wniosków o powołanie do służby wojskowej

Ponad 10 000 osób złożyło przez internet wnioski o powołanie do służby wojskowej od czasu uruchomienia nowego portalu rekrutacyjnego zostanzolnierzem.pl – poinformował resort obrony.

„Ponad 10 000 osób złożyło już przez internet wnioski o powołanie do służby w Wojsku Polski” – podało dzisiaj na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej.

Informacja dotyczy wniosków składanych za pośrednictwem nowego portalu rekrutacyjnego uruchomionego przez MON. [zobacz]

Na początku września minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że proces rekrutacji do Wojska Polskiego zostanie skrócony. Poinformował, że w tym celu został uruchomiony portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl. Jak zapewnił min. Mariusz Błaszczak nowa „formuła” rekrutacji, to „zmiana, która spowoduje znaczne przyspieszenie i ułatwienie przystępowania do Wojska Polskiego”.

Obecnie kandydaci do służby wojskowej mogą składać wnioski w formie elektronicznej właśnie za pośrednictwem portalu zostanzolnierzem.pl. Jak zapewnia MON, maksymalnie w ciągu 14 dni od złożenia takiego wniosku kandydat otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania.

PAP

drukuj