Prezydent weźmie udział w odprawie kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych

Prezydent Andrzej Duda weźmie dziś udział w dorocznej odprawie kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i Sił Zbrojnych RP. Przedstawi priorytety, m.in. implementację postanowień szczytu NATO i reformę systemu dowodzenia – powiedział szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Szef BBN zapowiedział, że istotną kwestią będzie także nowy rodzaj sił zbrojnych – Wojska Obrony Terytorialnej.

„Tutaj jednym z celów byłoby zsynchronizowanie funkcjonowania WOT z wojskami operacyjnymi i administracją, zwłaszcza samorządową” – mówił Paweł Soloch.

Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych i dyrektorów komórek organizacyjnych MON to coroczna narada. Podczas spotkania podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl