Ostatni dzień wizyty prezydenta w Jordanii

Prezydent Andrzej Duda kończy dziś swoją wizytę w Jordanii. Ostatnim punktem jego pobytu w tym kraju będzie obecność w zakładach zbrojeniowych i udział w pokazie sprzętu. Delegacja z Polski przekaże też pomoc dla uchodźców.

To wspólny projekt pomocy humanitarnej z Fundacją SOS dla Życia i prezydentem Panamy Juanem Carlosem Varelą – mówi prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

– Przyleciał tutaj specjalny samolot z ładunkiem, który będziemy przekazywać tu na miejscu. Chcemy pokazać, że rzeczywiście jesteśmy zaangażowani w pomoc humanitarną dla uchodźców, jak najbliżej miejsc, z których musieli uciec przed wojną i zagrożeniem życia. Chcemy dać im nadzieję powrotu do domu. Musimy dać nie tylko pomoc, ale także właśnie nadzieję. Nadzieję na to, że wrócą tam skąd zostali wypędzeni przez wojnę. To jest rzecz, która łączy także w sensie politycznym, ale i potrzeby pomocy Polski dla Jordanii – powiedział prezydencki minister.

Wczoraj szef państwa polskiego spotkał się z królem Abdullahem II i premierem tego kraju. Wziął też udział w otwarciu seminarium poświęconego współpracy w obszarze przemysłu zbrojeniowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl