Nowy szef MON spotka się z sekretarzem generalnym NATO

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotka się w poniedziałek z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Spotkanie odbędzie się w kwaterze głównej Sojuszu.

Choć szczegóły spotkania ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z sekretarzem generalnym NATO nie są znane, to można spodziewać się kontynuacji dotychczasowej współpracy.

– Wysiłki i działania, które podjął pan minister (Antoni Macierewicz – red.) w ciągu ostatnich dwóch lat, będą kontynuowane – zapewnił szef MON.

Niewykluczone więc, że jednym z tematów rozmowy z szefem NATO będzie wzmocnienie wschodniej flanki.

– Cel jest ten sam. Chodzi o bezpieczeństwo – dodał.

Do spotkania między sekretarzem generalnym NATO a ministrem Mariuszem Błaszczakiem dojdzie w poniedziałek przy kwaterze głównej Sojuszu w Brukseli. Wcześniej szef resortu obrony spotka się z naczelnym dowódcą połączonych sił zbrojnych NATO w Europie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl