fot. ks. Paweł Borowski

„Kocham cię, życie!” – toruńskie spotkanie poświęcone hospicjom perinatalnym

Pod hasłem „Kocham cię, życie” 14 października w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II w Toruniu (Pl. Frelichowskiego 1) o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie poświęcone hospicjom perinatalnym. W programie wykłady oraz spotkanie z rodzicami, którzy korzystają z pomocy hospicjum. Organizatorem wydarzenie jest Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie diecezji toruńskiej.

O tym, czym jest hospicjum perinatalne i na czym polega – można będzie dowiedzieć się podczas spotkania w Toruniu, na którym pojawią się pracownicy Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy: Małgorzata Bronka, dyrektor COP św. Łazarza, oraz ks. Karol Glesmer, kapelan ośrodka.

Spotkanie będzie również okazją do porozmawiania z rodzicami Bogusi,  która jest pod opieką hospicjum perinatalnego. Są nimi Martyna i Marcin Czapiewscy.

Ich historię można poznać [tutaj].

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego.

Następnego dnia, 15 października, o godz. 12.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Toruniu (Rubinkowo 1) zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

Organizatorem wydarzenia jest Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie diecezji toruńskiej, Centrum Opieki Perinatalnej im. św. Łazarza w Bydgoszczy, Centrum Dialogu – Biblioteka Diecezjalna w Toruniu oraz  Centralna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie Ruch Światło-Życie.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl