fot. twitter.com/oazapl

Ruch Światło-Życie w całym kraju podejmie sztafetę modlitewną w intencji Ojczyzny

W niedzielę Ruch Światło-Życie w całym kraju podejmie sztafetę modlitewną w intencji Ojczyzny. Jest to odpowiedź na protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji. Będzie to również błaganie o ustanie pandemii.

Członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce zjednoczą się w sztafecie modlitewnej „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Która rozpocznie się 1 listopada i potrwa do 8 grudnia.

Z taką inicjatywą po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego wyszedł moderator generalny Ruchu ks. Marek Sędek. Zaapelował on do wszystkich Oazowiczów o modlitwę i odważne dawanie świadectwa szacunku dla życia, jako daru Boga.

„Nadszedł dla nas czas dawania jednoznacznego świadectwa o wierności charyzmatowi światło-życie. Wzywam wszystkich utożsamiających się z tym znakiem naszego Ruchu do wzmożonej modlitwy i dawania świadectwa: osobistego, w mediach społecznościowych i w inny, dostępny nam sposób” – napisał kapłan.

Sztafeta będzie polegała na tym, że „każdego dnia inna diecezja podejmie modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu, co pół godziny inna osoba będzie odmawiała modlitwę różańcową w tej intencji”.

Centralna Diakonia Życia zachęca także do modlitwy i postu w intencji pojednanie w społeczeństwie oraz podpisania petycji do premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej pomocy dla osób niepełnosprawnych, jak również podjęcia się konkretnej pomocy danej rodzinie zajmującej się osobami z niepełnosprawnościami.

Ze szczegółami akcji można się zapoznać na stronie internetowej Ruchu Światło-Życie. [tutaj]

RIRM

drukuj