A. Merkel chce spotkania przedstawicieli państw UE ws. polityki migracyjnej

Kanclerz Niemiec Angela Merkel planuje spotkanie przedstawicieli państw Unii Europejskiej w sprawie polityki migracyjnej. Chodzi o konsultację przywódców tych państw, które najbardziej zmagają się z kryzysem – poinformował niemiecki dziennik „Bild”.

Spotkanie proponowane przez Angelę Merkel miałoby się odbyć jeszcze przed regularnym szczytem Unii Europejskiej zaplanowanym na 28-29 czerwca. Głównie chodzi o rozmowę z przywódcami Grecji, Austrii i Włoch. Może być to trudna rozmowa, zwłaszcza, że Włochy stały się w ostatnich dniach symbolem zaostrzenia polityki migracyjnej. Wyrazem tego było zamknięcie portu przed statkiem „Aquarius”.

– Władze hiszpańskie zdecydowały, że wszyscy mają prawo do złożenia wniosku o ochronę międzynarodową, który będzie rozpatrywany indywidualnie dla każdego przypadku, a to nie będzie uogólnione, ale osoby spełniające te wymagania będą mogły kontynuować proces prawny – powiedział Bernardo Alonso, główny inspektor imigracyjno-granicznej policji.

Tymczasem kwestia polityki migracyjnej może być przyczyną kryzysu w niemieckim rządzie. Szef bawarskiej CSU i federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer domaga się zakazu wjazdu do Niemiec dla migrantów, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w innym państwie Unii Europejskiej, bądź nie mają dokumentów tożsamości. Ponadto Horst Seehofer zwolnił szefową Federalnego Urzędu do spraw Migracji i Uchodźców, która pogrążyła się w skandalu z powodu nieprawidłowości w podejmowaniu decyzji o azylu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl