fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] Prof. P. Skrzydlewski: LGBT to jest swoista sekta, która sprzeciwia się nauce Kościoła i tradycji katolickiej

To jest swoista sekta, która sprzeciwia się nauce Kościoła i tradycji katolickiej, ale też próbuje budować utopię, w której człowiek się spełnia poprzez rozwiązłość i chce być tym, kim chce być, nie licząc się ze swoją własną naturą – mówił o ideologii LGBT prof. Paweł Skrzydlewski w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Prof. Paweł Skrzydlewski, filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie nazwał ideologię LGBT sektą, która doprowadza do rozbicia rodziny i sprzeciwia się nauce Kościoła.

– Ruch LGBT rozbija rodzinę, czyli naturalne środowisko zaistnienia, wychowania i życia człowieka. Doprowadza do zezwierzęcenia człowieka, do chorób, a w ostateczności także do dzieciobójstwa. (…) To jest swoista sekta, która sprzeciwia się nauce Kościoła i tradycji katolickiej, ale też próbuje budować utopię, w której człowiek się spełnia poprzez rozwiązłość i chce być tym, kim chce być, nie licząc się ze swoją własną naturą – wskazał prof. Paweł Skrzydlewski.

Gość „Aktualności dnia” zauważył, że zwolennicy ideologii LGBT kreują się na ofiary, tak naprawdę prowokując do reakcji osoby szanujące naturalny porządek.

– Gdy patrzymy na te wszystkie zachowania związane z tą ideologią, to widzimy, że ta ideologia przedstawia zwolenników tejże ideologii jako ofiary. Tymczasem, gdy przyjrzymy się bliżej, okazuje się, że to nie są ofiary tylko ludzie, którzy sami generują w świecie zło, obrażają, deprawują, szydzą z najświętszych rzeczy, prowokując do tego, aby stać się przedmiotem reakcji ze strony osób, które wierzą i szanują naturalny porządek – powiedział filozof.

Zdaniem prof. Pawła Skrzydlewskiego, ludzie nabierają się na hasła zwolenników LGBT mówiące o miłości i równości, a tak naprawdę jest to rewolucyjny ruch, który dąży do zaburzenia naturalnego porządku w świecie.

– Ruch ten jest rewolucyjny – ma doprowadzić do przemiany świata, a właściwie odwrócenia porządku w świecie. Sprowadza się to do zanegowania Pana Boga jako przyczyny sprawczej całej rzeczywistości, a także do odrzucenia obrazu człowieka, który dominuje w kulturze Zachodu – podkreślił gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z prof. Pawłem Skrzydlewskim można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj