fot. PAP/Andrzej Lange

Premier M. Morawiecki: Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są w Polsce zagrożone

Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są w Polsce zagrożone – podkreślił w Toronto premier Mateusz Morawiecki. „W dużym stopniu popieramy rozwój rodzin i życia rodzinnego i czasami jest to źle rozumiane, jako wyraz dyskryminacji w stosunku do innych ludzi” – zaznaczył szef polskiego rządu.

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w piątek z wizytą w Kanadzie, gdzie spotkał się z premierem tego kraju Justinem Trudeau. Na konferencji po spotkaniu premierzy padło pytanie m.in. o „strefy wolne od LGBTQ+ w Polsce”. Premier Trudeau pytany był, „dlaczego kanadyjski rząd nie skrytykował tego”.

„My zawsze zgłaszamy zastrzeżenia do możliwego zagrożenia praw człowieka. I jako przyjaciele Polska i Kanada zawsze będą otwarcie i szczerze rozmawiać o kwestiach, które spędzają na sen z oczu” – odpowiedział Justin Trudeau.

„Tak, otrzymaliśmy raporty z Polski na temat zagrożenia praw społeczności LGBTQ+. I rozmawialiśmy o tym szczerze i otwarcie, tak jak na różne inne, być może trudne tematy. I te rozmowy będą trwały” – zaznaczył.

„Zgłosiłem wyrazy niepokoju na temat tych stref wolnych od LGBTQ+ i będziemy zgłaszać te zastrzeżenia w trakcie szczerych, otwartych trwających dalej rozmów i zawsze tak jak sprzymierzeńcy i przyjaciele będziemy rozmawiać” – dodał Justin Trudeau.

Premier Morawiecki podkreślił natomiast, że prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są w naszym kraju zagrożone.

„Prawa człowieka, w tym prawa społeczności LGBTQ+, nie są zagrożone wcale w Polsce” – powiedział szef polskiego rządu.

„W dużym stopniu popieramy rozwój rodzin i życia rodzinnego i czasami jest to źle rozumiane, jako wyraz dyskryminacji w stosunki do innych ludzi i to nie ma miejsca” – wyjaśnił.

„Najlepszym dowodem na to jest fakt, że nie ma żadnych konfliktów z Komisją Europejską na ten temat” – wskazał szef polskiego rządu.

Według niego, gdyby jakiekolwiek zagrożenie praw tej grupy miałoby miejsce w Polsce, to naszemu krajowi nie byłyby przyznane żadne fundusze unijne.

„Więc mogę zapewnić, że ta społeczność nie ma problemów ze strony rządu” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier wskazywał również, że „jest wiele nieporozumień i błędnych interpretacji”.

„Mogę to kiedyś wyjaśnić bardziej szczegółowo, ale to nie stanowi kwestii w Polsce” – dodał szef rządu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl