T. Rzymkowski (Kukiz’15) po spotkaniu z premierem: rozmawialiśmy o języku debaty publicznej

Rozmawialiśmy o języku debaty publicznej, o relacjach mediów z politykami, o tym, aby ten język absolutnie zmienić i w końcu widzieć w drugim człowieku człowieka – powiedział po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie z przedstawicielami klubów wiceszef klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Po spotkaniu Tomasz Rzymkowski przyznał, że spotkanie przebiegało w dobrej atmosferze.

„Rozmawialiśmy o języku debaty publicznej, o kwestii związanej z relacjami państwa – mediów, nas – polityków, kwestią tego, aby ten język absolutnie zmienić i w końcu widzieć w drugim człowieku człowieka” – powiedział.

„Mowa była o swoistym ostracyzmie, aby te osoby, które są w każdym ugrupowaniu, a które nie są skore do poszanowania godności, po prostu eliminować, aby je obejmować swoistym ostracyzmem środowiskowym” – stwierdził Tomasz Rzymkowski i dodał, że najpierw był to postulat, który stał się wnioskiem ze spotkania.

„Dyskusja była w miarę merytoryczna. Są pewne ustalenia. Podstawowe ustalenie jest takie, że przy ministrze zdrowia będzie ustanowiony zespół ekspertów, który będzie opracowywał rozwiązania prawne, które dotyczą kwestii związanych z ochroną życia psychiczne w kontekście pewnego niebezpieczeństwa, które osoby chore stanowią dla społeczeństwa przy poszanowaniu wolności i swobód obywatelskich tak, aby tej cienkiej granicy nie naruszyć” – powiedział.

Polityk przyznał, że wśród tematów poruszanych podczas rozmów były tematy związane „z kwestią chorób psychicznych, wypuszczania osób, które ewentualnie stanowią zagrożenie dla społeczeństwa po odbyciu kar”.

„Również poruszyliśmy kwestie związane z kwestią braku odpowiedzialności za poszczególne przestępstwa, jeśli ktoś zakrywa się kwestią chorób, które powodują brak świadomości w chwili dokonania czynu zabronionego” – wskazał Tomasz Rzymkowski.

PAP/RIRM

drukuj