Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach

W niedzielę (4 czerwca) ulicami centrum Kielc przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję powrócić do słów św. Jana Pawła II z homilii wygłoszonej 22 lata temu podczas Mszy św. w Masłowie.

Marsz dla Życia i Rodziny to inicjatywa, która ma na celu podkreślenie tezy mówiącej, że rodzina znajduje się u podstaw wszystkich ludzkich wspólnot. Wydarzenie, organizowane przez lokalne stowarzyszenia i wspólnoty, stanowi okazję do jednoczenia się ludzi o różnych przekonaniach w celu wyrażenia swojego poparcia dla wartości rodzinnych oraz zwrócenia uwagi na ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

– Będziemy radośnie maszerować, aby zamanifestować nasze przekonanie w to, że życie ludzkie jest wartością i najcenniejszym darem, jaki otrzymaliśmy. Dlatego należy je chronić za wszelką cenę. Towarzyszyć nam będą słowa św. Jana Pawła II: „Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!” Chcemy przypomnieć słowa naszego świętego, Honorowego Obywatela Kielc, który na świętokrzyskiej ziemi wskazywał, że aby dzieci mogły czcić swoich rodziców zgodnie z przykazaniem, muszą być uważane i przyjmowane jako bezcenny dar Boży – tłumaczył Włodzimierz Rybczyński, starosta Marszu reprezentujący wspólnotę Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie.

Marsz będzie okazją do manifestowania pokoju, miłości, jedności oraz promowania wartości, które są fundamentem silnych rodzin i społeczeństwa. Organizatorzy podkreślają, że ich pragnieniem jest wyrażenie wsparcia dla wszystkich rodzin oraz zachowanie poszanowania dla godności każdego człowieka.

– Naszym celem jest wyrażenie silnego przywiązania do wartości rodzinnych i publiczne manifestowanie naszej radości z bycia częścią rodziny. Marsz stanowi także doskonałą okazję do spotkania osób, które podzielają te same wartości co my. Uczestnicy tego wydarzenia to zarówno młode rodziny z dziećmi, osoby w różnym wieku, osoby niepełnosprawne, jak również przedstawiciele różnych ruchów, stowarzyszeń i wspólnot – mówił Tomasz Bogucki, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Kieleckiej.

Wydarzenie poprzedzi Msza św. w intencji życia i rodziny w kieleckiej katedrze, która rozpocznie się o godz. 16.00. Po niej, na Placu Najświętszej Maryi Panny, uformuje się kolumna marszowa, która po godz. 17.00 przejdzie ulicą Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza, Ewangelicką, Sienkiewicza i Staszica. Marsz dla Życia i Rodziny zakończy się radosnym festynem przy muszli koncertowej Parku Miejskiego.

Marsz dla Życia i Rodziny w Kielcach jest częścią szerszego ruchu obywatelskiego, który ma na celu budowanie świadomości społecznej wokół tych kwestii. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym doniosłym wydarzeniu i włączenia się w promowanie wartości rodzinnych oraz poszanowania życia.

Jak wskazują organizatorzy, bardzo cieszy fakt, że inicjatywy takie jak Marsz dla Życia i Rodziny przyczyniają się do budowania świadomości społecznej wokół wartości rodzinnych i znaczenia ochrony życia. Ich zdaniem jest to ważne dla wzmacniania więzi rodzinnych i tworzenia harmonijnych społeczności.

Kielecki marsz otrzymał patronat od biskupa kieleckiego ks. bp. Jana Piotrowskiego, wojewody świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza, marszałka województwa świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego oraz prezydenta Kielc, Bogdana Wenty. To świadczy o ważności wydarzenia dla lokalnej społeczności i władz.

CŻiR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl