Ks. bp Długosz na spotkaniu PKRD: Mamy mówić o Panu Jezusie!

W kieleckiej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego odbyło się dziś regionalne spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Transmisję wydarzenia przeprowadziło Radio Maryja.

Eucharystii o godz. 16, m.in. w intencji rodzin, dzieci oraz o rozwój PKRD, przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy częstochowski.

Dzisiaj wypada, byśmy przyjęli powołanie na apostołów i misjonarzy Pana Jezusa – podkreślił w homilii ks. biskup, nawiązując do rozpoczętego dziś Tygodnia Misyjnego.

Niekoniecznie musimy iść do seminarium, czy do zakonu, by przyjąć to wezwanie, które dziś Jezus skierowuje do nas. Mamy mówić o Panu Jezusie, który jest Bogiem! Bogiem, który nas kocha, który pragnie, abyśmy byli jego braćmi i siostrami. (…) Widzicie sami, że nieważne, jaką skórę mają ludzie, ważne, że to są dzieci Boże. I pragniemy aby do nich dotarła wiadomość: „Pan  Jezus wszystkich Kocha” – mówił przyjaciel dzieci.

Ksiądz biskup opowiedział też dzieciom o głównej patronce misji katolickich – św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Ofiarowała Panu Jezusowi tę prawdę, aby wszystkie dzieci – bez względu na kolor skóry – dowiedziały się o tym, że Pan Jezus je kocha i mówi „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” – zaznaczył.

Przed Mszą św. uczestnicy spotkania odmówili wspólnie modlitwę różańcową, którą poprowadziła Magdalena Buczek. Założycielka PKRD, zwracając się do najmłodszych, podkreśliła związek odwiedzanego dziś miejsca ze św. Janem Bosko. To również jeden z patronów Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – przypomniała.

Święty Jan Bosko, jak dobrze wiemy, bardzo kochał Matkę Bożą – Maryję, Wspomożycielkę Wiernych. Dlatego od niego chcemy się uczyć miłości do Pana Jezusa, do Matki Bożej. W tym miejscu pragniemy go prosić, aby pomagał nam iść tą najpewniejszą i najbezpieczniejszą drogą do nieba; aby prowadził nas do świętości, wstawiał się za nami. I by nasza wspólnota różańcowa dzieci mogła dalej się rozwijać – wskazała Magdalena Buczek.

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego jest prowadzona przez księży salezjanów; w lokalnym kościele złożone są relikwie św. Jana Bosko. Mieści się przy niej Diecezjalne Centrum Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl