fot. PAP/EPA

Senegal: sześć kolejnych osób zginęło podczas zamieszek w obronie lidera opozycji

Sześć kolejnych osób zginęło w piątek w Senegalu podczas zamieszek w obronie lidera opozycji – poinformowała w sobotę po południu agencja Reutera, powołując się na rzecznika policji.

Tym samym liczba trwających od czwartku rozruchów, których przyczyną był wyrok więzienia dla lidera opozycji Ousmane Sonko, wzrosła do 15.

Przeciwnicy urzędującego prezydenta uważają zarzuty dla Ousmane Sonko za sfabrykowane, a wyrok – za niesprawiedliwy. Dodatkowo niemożliwe będzie odwołanie od niego; przywódca opozycji został skazany in absentia. Opozycja obawia się, że w rezultacie Ousmane Sonko nie będzie mógł startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Hasłem opozycyjnego ugrupowania PASTEF stało się „rzućcie wszystko i wyjdźcie na ulice”; powszechne są obawy, że kończący drugą, ostatnią kadencję prezydent Macky Sall dąży do wprowadzenia takich zmian w prawie, które pozwolą mu na dalsze sprawowanie władzy.

Ousmane Sonko był uważany za najpoważniejszego konkurenta Salla.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl