fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Kielce: Kontrola CBA w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Zatrzymano dwóch wicedyrektorów

Dwóch zastępców dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Damian Urbanowski, dyrektor instytucji, poinformował, że do zatrzymania jego zastępców doszło w poniedziałek.

„Kontrola CBA rozpoczęła się w poniedziałek rano, dotyczy kilku projektów inwestycyjnych oraz zadań związanych z bieżącym utrzymaniem. Potwierdzam również, że doszło do zatrzymania dwóch moich zastępców. Współpracujemy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym w Katowicach. Przesyłamy dokumenty, których żądają, część z nich została też zabezpieczona przez funkcjonariuszy wczoraj” – powiedział Damian Urbanowski.

Z nieoficjalnych informacji lokalnych mediów wynika, że kontrolą objęte są dokumenty związane m.in. z budową obwodnicy Pińczowa, której budowa kosztowała około 40 mln zł.

Damian Urbanowski zaznaczył, że nie ma informacji, czy jego zastępcom zostały przedstawione zarzuty.

Centralne Biuro Antykorupcyjne na razie nie udziela informacji w tej sprawie.

 

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl