fot. facebook.com/wojewodaCzarnek

[TYLKO U NAS] Prof. P. Czarnek: Gdyby Radio Maryja poszło na jakiekolwiek kompromisy w zakresie obrony wartości, to już by go nie było

Gdyby Radio Maryja poszło na jakiekolwiek kompromisy w zakresie obrony wartości, to już by go nie było. Jeśli chodzi o sferę wartości, kompromisów nie ma. Każdy, kto chodzi w tym zakresie na kompromisy, ginie. A Radio Maryja żyje – powiedział podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja poseł Zjednoczonej Prawicy prof. Przemysław Czarnek.

28 lat temu Radio Maryja rozpoczęło nadawanie. Niezmiennie stoi na straży wartości chrześcijańskich i jest głosem Kościoła.

– Wydaje mi się, że znajdujemy się w punkcie kulminacyjnym, w którym ten głos jest nie tylko potrzebny, ale musi być wyrazisty. Nie mamy już czasu na to, by chować się po kątach. Musimy wyjść i powiedzieć, że jesteśmy chrześcijanami, a nasze wartości są dla nas najcenniejsze i będziemy o nie walczyć. To robi przez 28 lat Radio Maryja. W ten sposób Radio Maryja ratuje Polskę przed walcem laicyzacji – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Dla tych, których życiowym celem jest zbawienie, rozgłośnia jest drogowskazem.

– Nie mam innego celu w swoim życiu jak tylko zbawienie moje i mojej rodziny. To można osiągnąć tylko krocząc tą drogą, którą wskazuje Radio Maryja przez 28 lat. Jeśli dla kogoś nie jest to celem, nie będzie kroczył za Radiem Maryja. Natomiast, jeśli ktoś chce być zbawiony, niech odpowie sobie na pytanie, w jaki sposób chce to zrobić – wskazał polityk.

Zdaniem posła Zjednoczonej Prawicy Radio Maryja cechuje się bezkompromisowością w sprawie obrony wartości, dlatego wciąż gromadzi wokół siebie swoich słuchaczy.

– Gdyby Radio Maryja poszło na jakiekolwiek kompromisy w zakresie obrony wartości, to już by go nie było. Jeśli chodzi o sferę wartości, kompromisów nie ma. Każdy, kto chodzi w tym zakresie na kompromisy, ginie. A Radio Maryja żyje – powiedział prof. Przemysław Czarnek.

radiomaryja.pl

drukuj