J. Szyszko

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: Polska wieś odegrała ogromną rolę w historii polskiego państwa

Polska wieś odegrała ogromną rolę w historii polskiego państwa. Gdyby nie polska wieś i przywiązanie jej mieszkańców do ziemi, to państwa polskiego by nie było – powiedział w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS prof. Jan Szyszko, minister  środowiska w latach 2015-2018.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyła się konferencja pt. „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś szansą dla Polski”. To już trzecia taka konferencja.

– Na pierwszej było 9500 osób. Pokazaliśmy, jak ważna jest wieś dla utrzymania państwowości naszej ojczyzny, jak odpowiednio się odżywiać, byśmy nie cierpieli na choroby cywilizacyjne – podkreślił prof. Jan Szyszko.

– Tegoroczna konferencja dotyczyła wsi jako części suwerennego państwa. Polska wieś odegrała ogromną rolę w historii polskiego państwa. Gdyby nie polska wieś i przywiązanie jej mieszkańców do ziemi, to państwa polskiego by nie było – wskazał były minister środowiska.

Polska ziemia od zawsze dostarcza jej mieszkańcom pożywienia, którego potrzebują.

– Odpowiednia uprawa i gospodarowanie ziemi sprawiły, że ta ziemia nie jest zniszczona biologicznie i występują na niej wszystkie rodzime gatunki roślin, zwierząt i grzybów, która powoduje, że można w Polsce produkować zdrową żywność – powiedział poseł PiS.

Na konferencji pojawiło się również wielu leśników. Są oni atakowani za to, jak zajmują się Lasami Państwowymi.

– Całą opinię publiczną, szczególnie w wielkich miastach, wprowadza się w błąd, mówiąc, że leśnicy wycinają ostatnią pierwotną puszczę. Po co? Po to, żeby w końcu powiedzieć, że robimy jeden wielki park narodowy, by zabrać leśnikom możliwość gospodarowania lasami tak, by przeszły w „lepsze”, oczywiście prywatne ręce – zaznaczył polityk.

Całość rozmowy z prof. Janem Szyszko w audycji „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl