PAP/Marcin Bielecki

J. Brudziński: urlop na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej do PE

Premier Mateusz Morawiecki wyraził zgodę na udzielenie mi urlopu na ostatnie dwa tygodnie kampanii wyborczej; na ten czas podziękowałem też ochronie SOP – poinformował Joachim Brudziński, szef MSWiA i lider listy PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef MSWiA poinformował, że zawnioskował do premiera Mateusza Morawieckiego o urlop na czas ostatnich dwóch, najbardziej intensywnych tygodni kampanii wyborczej do PE.

„Taka zgoda pana premiera została mi udzielona” – dodał.

Zaznaczył jednocześnie, że we wniosku poprosił szefa rządu o wyłączenie dwóch dni z okresu urlopu. Chodzi o 17 i 18 maja. Jak tłumaczył Joachim Brudziński, 17 maja są zaplanowane obchody święta Straży Granicznej i – jak mówił – „bardzo mu zależało, aby w tym szczególnym dniu, ważnym dla formacji najwyżej ocenianej ze wszystkich służb zajmujących się ochroną granicy zewnętrznej UE (…) uczestniczyć”.

„Kolejny dzień o jaki poprosiłem, aby z tego urlopu wyłączyć, to 18 maja. Tego dnia, jak co roku organizowane są uroczystości na Monte Cassino” – dodał szef MSWiA.

Joachim Brudziński podkreślił ponadto, że już w niedzielę, po dotarciu na konwencję wyborczą PiS w Szczecinie, zrezygnował z ochrony SOP.

„Ja ochronie SOP, oczywiście na czas kampanii, podziękowałem. Wszystkie akcje kampanijne, te w których będę występował w roli kandydata w wyborach do europarlamentu, będę poruszał się samochodem prywatnym” – zapowiedział.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl