fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Szef MSWiA na przekazaniu wozu strażakom OSP z Przybiernowa

Szef MSWiA Joachim Brudziński uczestniczył w niedzielę w Przybiernowie (Zachodniopomorskie) w przekazaniu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego tamtejszym strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pracujecie i służycie na rzecz społeczności lokalnej w kilku sołectwach – powiedział do strażaków Joachim Brudziński.

To trudny teren; Puszcza Goleniowska, ale też arteria życia naszego regionu S3. Droga, która jest w ciągłej budowie. Dziś Zachodniopomorskie to jeden wielki plac budowy. Docelowo otworzy możliwości portu w Świnoujściu na południe Europy. Jesteśmy w trakcie rozpoczynania prac nad budową tunelu w Świnoujściu. To będzie skutkowało jeszcze większym ruchem transportowym, samochodowym. Przed nami za chwilę decyzja o rozbudowie portu świnoujskiego o nowy terminal kontenerowy. To z kolei będzie oznaczało dalsze wzmożenie ruchu samochodowego, a co za tym idzie kolejne wyzwania dla was” – dodał minister spraw wewnętrznych i administracji.

Stąd ta współpraca, można powiedzieć braterska współpraca jest koniecznością pomiędzy wami druhami OSP, a funkcjonariuszami PSP” – kontynuował Joachim Brudziński.

Jak podkreślał, „dlatego od początku kiedy przyszło mi pełnić tę zaszczytną funkcję ministra MSWiA w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego, w rządzie PiS położyłem tak duży nacisk na współpracę”.

Stąd też decyzja o przekazaniu tego potrzebnego wam wozu właśnie przez PSP, aby wam służył, i aby służył przede wszystkim mieszkańcom tej pięknej ziemi” – powiedział szef resortu.

Minister podziękował strażakom, którzy na co dzień strzegą bezpieczeństwa w Przybiernowie za ich służbę.

Jak powiedział Joachim Brudziński, do zachodniopomorskich jednostek OSP trafi w najbliższych miesiącach 17 wozów ratowniczo-gaśniczych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl