fot. flickr.com

Premier M. Morawiecki podziękował strażakom i życzył im bezpiecznej służby

W dniu ich święta premier Mateusz Morawiecki podziękował strażakom i życzył im bezpiecznej służby. Polscy strażacy są tam, gdzie potrzebna jest odwaga i siła, niosąc pomoc i ratując życie – napisał w poniedziałek szef rządu.

„W dniu św. Floriana chcę podziękować tym, dzięki którym działa Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy – PSP, OSP, WSP, LSRG i ZSP, życząc bezpiecznej służby. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – napisał Morawiecki na Twitterze.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. Patronem strażaków jest rzymski legionista św. Florian, który został zamęczony za wiarę i utopiony w rzece Anizie w górnej Austrii 4 maja 304 r.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl