[TYLKO U NAS] Prof. J. Szyszko: 52. seminarium naukowe na Sycylii zajmie się m.in. terroryzmem, zarządzaniem katastrofami i energetyką jądrową

Ta sesja poświęcona jest zagrożeniom w skali globalnej. Naukowcy wygłoszą ponad 100 referatów. To sprawy związane z klimatem, terroryzmem, zarządzaniem katastrofami, duża część jest związana z energetyką jądrową – powiedział w poniedziałkowych „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja o rozpoczynającym się na Sycylii 52. seminarium naukowym organizowanym przez Światową Federację Naukowców prof. Jan Szyszko, były minister środowiska.

Na Sycylii rozpoczęło się dzisiaj 52. seminarium naukowe organizowane przez Światową Federację Naukowców. Federacja ta skupia w swoich szeregach ponad 10 tys. uczonych z całego świata, w tym 130 noblistów. Polskę reprezentuje były minister środowiska prof. Jan Szyszko, który wygłosi wykład inaugurujący prace.

– Polskę spotkało ogromne wyróżnienie. Reprezentuję tutaj Sejm RP. Jutro rozpoczyna się sesja plenarna i pierwszy wykład plenarny – zapowiedział prof. Jan Szyszko.

– Ta sesja poświęcona jest zagrożeniom w skali globalnej. Naukowcy wygłoszą ponad 100 referatów. To sprawy związane z klimatem, terroryzmem, zarządzaniem katastrofami, duża część jest związana z energetyką jądrową – podkreślił.

Seminarium jest też okazją do pokazania tego, co w zakresie ochrony środowiska robi Polska.

– Media lewackie pisały o tym, że Polska wycina ostatnią pierwotną puszczę w Europie dla pieniędzy. Tymczasem Polska jest wzorem do naśladowania pod kątem ochrony środowiska. Nie jest to jednak szanowane przez naszych oponentów – wskazał były minister środowiska.

Cała rozmowa z prof. Janem Szyszko w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj