fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki z okazji inauguracji roku akademickiego w WSKSiM: Wierzę głęboko, że zaangażowanie uczelni w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze służy realizacji misji w duchu konstytucyjnej zasady dobra wspólnego

Inauguracja roku akademickiego jest czasem nadziei, planów i nowego otwarcia. Cała społeczność uczelni staje przed szansą, aby spełniać ambicję i marzenia oraz w pełni wykorzystać potencjał, który tkwi w każdym z nas – wskazał Mateusz Morawiecki, premier RP, w liście skierowanym do społeczności akademickiej z okazji inauguracji roku akademickiego 2021/2022.

16 października 2021 roku w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego [czytaj więcej]. Z tej okazji list do władz, pracowników oraz studentów wystosował premier RP. Z powodu nieobecności Mateusza Morawieckiego list odczytał Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

„Inauguracja roku akademickiego jest czasem nadziei, planów i nowego otwarcia. Cała społeczność uczelni staje przed szansą, aby spełniać ambicję i marzenia oraz w pełni wykorzystać potencjał, który tkwi w każdym z nas. W tym wyjątkowym dniu wszystkim Państwu obecnym na tej uroczystości pragnę przekazać wyrazy najwyższego szacunku i zapewnienia o mojej pamięci. Wierzę, że w rozpoczynającym się roku akademickim wrócimy do takiego sposobu funkcjonowania uczelni, jaki znamy z okresu przed pandemią koronawirusa” – napisał szef rządu.

Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję na możliwość nauki opartej na bezpośrednim kontakcie, który pozwala pielęgnować i rozwijać relację mistrz-uczeń. Szef rządu odniósł się również do tzw. Pakietu Wolności Akademickiej.

„Już wkrótce będziemy mogli obserwować efekty opracowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki projektu nowelizacji ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce dotyczące tzw. Pakietu Wolności Akademickiej. Wprowadzone tam zmiany gwarantują nauczycielom akademickim wolność nauczania, słowa i badań naukowych. Jestem przekonany, że jest to dokument kluczowy dla urozmaicenia autonomicznej debaty na uczelniach i zapewnienia swobodnego rozwoju nauki. To element naszej wizji rozwoju szkolnictwa wyższego” – ocenił premier RP.

Prezes Rady Ministrów wskazał na znaczenie współpracy polskich uczelni z międzynarodowymi instytucjami naukowymi.

„Jestem przekonany, że plan oparty na najlepszych wzorach zagranicznych oraz systemie staży zagwarantuje absolwentom zdobywanie wiedzy oraz konkretnych doświadczeń zawodowych. Ponadto będzie kształtował postawy oparte na klasycznym systemie wartości. Chcemy, aby każda uczelnia była płaszczyzną współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi, gospodarczymi, społecznymi oraz miejscem realizacji projektów o strategicznym znaczeniu dla Polski i naszej części świata” – wskazał premier Mateusz Morawiecki.

Korzystając z okazji, premier RP złożył życzenia środowisku związanemu z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

„Życzę Państwu, aby nowy rok akademicki 2021/2022 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej był dla studentów rozpoczynających kształcenie początkiem fascynującego spotkania ze sztuką i nowym środowiskiem. Natomiast dla starszych roczników, wykładowców i pracowników naukowych czasem podejmowania nowych inicjatyw i wyzwań oraz odkrywania innowacyjnych rozwiązań. Wierzę głęboko, że zaangażowanie uczelni w życie społeczne, kulturalne i gospodarcze służy realizacji misji w duchu konstytucyjnej zasady dobra wspólnego” – poinformował Prezes Rady Ministrów.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl