fot. PAP/Tytus Żmijewski

[TYLKO U NAS] Prezydent Miasta Torunia: Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu swoją działalnością potwierdza, że zaspokaja aspiracje naukowe studentów i studentek

Już teraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej swoją działalnością potwierdza, że zaspokaja aspiracje naukowe studentów i studentek. (…) Całej społeczności akademickiej przekazuję słowa uznania i najlepsze życzenia na ten rok akademicki. Dziś dziękujemy za decyzję za dnia 14 października 2021 roku, Dnia Edukacji Narodowej, o nadaniu Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej statusu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Jest to potwierdzenie drogi do uniwersyteckości, bo przecież takie cele należy stawiać przed ambitnymi uczelniami – powiedział Michał Zaleski, Prezydent Miasta Torunia, podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

16 października 2021 roku Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowała nowy rok akademicki. Podczas uroczystości obecny był Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, który skierował słowo do profesorów uczelni, zgromadzonych studentów oraz zaproszonych gości.

– Nie sposób nie być pod wrażeniem dzisiejszych okoliczności. Jedna z nich jest szczególna, bo prawie od początków z moim udziałem – rozpoczęcie 20 lat temu działalności Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. 20 lat temu, 14 sierpnia 2001 roku, podjęta została decyzja o wpisaniu do Rejestru Niepublicznych Uczelni Wyższych w Polsce właśnie tej toruńskiej uczelni, naszej uczelni na wniosek o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Rektora-Założyciela – mówił Prezydent Miasta Torunia.

Decyzją ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej awansowała do statusu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

– Dziś jest to uczelnia, mogąca pochwalić się pełną i wszechstronnie rozbudowaną ofertą studiów, wzbogaconą niedawną decyzją ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka o  studiach drugiego stopnia z informatyki medialnej. Dziś dziękujemy za decyzję z dnia 14 października 2021 roku, Dnia Edukacji Narodowej, o nadaniu Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej statusu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Jest to potwierdzenie drogi do uniwersyteckości, bo przecież takie cele należy stawiać przed ambitnymi uczelniami – akcentował Michał Zaleski.

Prezydent Miasta Torunia podkreślił, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej zaspokaja aspiracje naukowe studentów i studentek.

– Już teraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej swoją działalnością potwierdza, że zaspokaja aspiracje naukowe studentów i studentek. (…) Całej społeczności akademickiej przekazuję słowa uznania i najlepsze życzenia na ten rok akademicki. Kłaniam się całej wspólnocie akademickiej. Życzę udanego roku akademickiego i w zgodzie z uczelnianym zawołaniem »Fides, Ratio et Patria« – Szczęść Boże! – zwrócił się Michał Zaleski.

radiomaryja.pl

drukuj