fot. Centrum Życia i Rodziny

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Połowa stanów w USA będzie pro-life

Orzeczenie Sądu Najwyższego USA ws. ochrony życia dzieci nienarodzonych zaczęło działać ze skutkiem natychmiastowym. Kliniki musiały odwołać szereg tzw. aborcji. SN jednego dnia uratował życie kilkunastu-kilkudziesięciu dzieci. W 26 stanach ochrona życia prawdopodobnie będzie obowiązywać w pełni, ponieważ media już informują o deklaracjach władz lokalnych o tym, że będą one wprowadzać stosowne regulacje, które będą zapewniały ochronę życia. Zatem połowa stanów będzie pro-life – zaznaczył Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia”.

Sąd Najwyższy USA unieważnił wyrok Roe vs Wade. W wyroku zaprzeczył, aby amerykańska konstytucja odbierała dziecku prawo do życia. Konstytucyjne przyzwolenie do zabijania nienarodzonych dzieci obowiązywało w USA od niemal pięciu dekad. [czytaj więcej] 

– Sędziowie wzięli na warsztat rozprawę Roe vs Wade z 1973 roku i orzekli (w stosunku głosów 6 do 3), że tzw. aborcja nie jest prawem konstytucyjnym. Znieśli więc możliwość zabijania nienarodzonych dzieci w całym kraju. Oznacza to, że dopóki poszczególne stany nie wprowadzą własnych przepisów, to tzw. aborcja nie jest dozwolona w USA. Osiem stanów już zakazało zabijania nienarodzonych dzieci. To wielki krok w kierunku zwiększenia ochrony życia w tym kraju – podkreślił Paweł Ozdoba.

W tym kontekście gość Radia Maryja odniósł się do postaci prezydenta Joe Bidena, który niejednokrotnie określał się mianem katolika.

– Mówił o tym, że przyjmuje Komunię św., ale oręduje za utrzymaniem prawodawstwa w Stanach Zjednoczonych, które właśnie zostało zniesione. Domaga się, aby tzw. aborcja była dostępna. Zabijanie nienarodzonych dzieci określa mianem „prawa człowieka”. Trzeba pamiętać, że to ultralewicowy polityk, który swoje przekonania opiera na poglądach politycznych. Nauczanie Kościoła katolickiego w tym wymiarze niewiele dla niego znaczy – wskazał.

Prezes Centrum Życia i Rodziny zwrócił uwagę na to, że orzeczenie Sądu Najwyższego USA zaczęło działać ze skutkiem natychmiastowym i odbiło się m.in. na proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood”.

– Kliniki aborcyjne musiały odwołać szereg tzw. aborcji, które były zaplanowane jeszcze tego samego dnia. SN jednego dnia uratował życie kilkunastu-kilkudziesięciu dzieci. Planned Parenthood zawiesiła swoją działalność w kilku stanach. Takie organizacje bardzo mocno odczują decyzję sędziów Sądu Najwyższego. Ufam, że ich działalność zniknie z wielu stanów – powiedział gość „Aktualności dnia”.

– W 26 stanach ochrona życia prawdopodobnie będzie obowiązywać w pełni, ponieważ media już informują o deklaracjach władz lokalnych o tym, że będą one wprowadzać stosowne regulacje, które będą zapewniały ochronę życia. Zatem połowa stanów będzie pro-life – dodał.

Całą rozmowę z Pawłem Ozdobą można przesłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl