„Przyszłość małżeństwa i rodziny. Szanse i zagrożenia” – trwa międzynarodowy panel dyskusyjny

Trwa Międzynarodowy panel dyskusyjny pt. „Przyszłość małżeństwa i rodziny. Szanse i zagrożenia”. Wydarzenie organizuje Centrum Życia i Rodziny. W dyskusji online biorą udział m.in. naukowcy ze Stanów Zjednoczonych.

Tematem panelu jest próba odpowiedzi na pytanie, czy rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny to „historyczny przeżytek”, który z łatwością można zastąpić „alternatywnymi modelami rodzin”.

Prelegenci mówią m.in. o konsekwencjach, jakie dla rozwoju dzieci i społeczeństwa niesie działalność organizacji LGBTQ i feministycznych.

Eksperci poruszą też temat obecności ideologii gender na uczelniach oraz pochylą się nad społecznym zjawiskiem jakim jest wzrostu konsumpcjonizmu.

W dyskusji biorą udział m.in. prof. Mark Regnerus oraz dr Amy Hamilton, obydwoje będący wykładowcami amerykańskiego University of Texas w Austin.

Kazimierz Przeszowski, dyrektor biura analiz Centrum Życia i Rodziny podkreślił, że celem spotkania jest uwrażliwienie społeczeństwa na wartość, jaką jest rodzina.

– Celem konferencji jest umożliwienie nowego, wspólnego, lepszego zrozumienia zjawisk, które dotykają współczesną rodzinę (…) : co możemy zrobić, aby małżeństwu i rodzinie pomóc, aby jak najwięcej osób było gotowych wchodzić w związek małżeński i na swoim zobowiązaniu budować rodzinę, budować społeczeństwo. Temu właśnie chcemy poświęcić w sposób szczególny drugą cześć debaty. Chcemy wiedzieć o rodzinie jak najlepiej, jak najwięcej i jak najdokładniej – wskazał Kazimierz Przeszowski.

W drugiej części dyskusji paneliści będą rozmawiać o tym, czy jest możliwe odwrócenie negatywnych tendencji i jaką skuteczność mogą mieć poszczególne rozwiązania, takie jak np. szeroko komentowany w Polsce eksperyment w Jacksonsville.

Międzynarodową debatę można śledzić za pośrednictwem transmisji w internecie. Wypowiedzi zagranicznych ekspertów są tłumaczone.

Organizatorzy spotkania przewidzieli również czas na zadawanie pytań zaproszonym gościom; będzie to można zrobić za pośrednictwem czatu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl