fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Ojciec może przybliżyć obraz Pana Boga dzieciom. Rola ojca jest niezwykle istotna i będziemy chcieli to zaakcentować podczas Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny

Trzeba zwracać uwagę na to, że tato może przybliżyć obraz Pana Boga dzieciom. Nie jest to tylko bycie bankomatem, co sugerują lewicowe ideologie. Tak nie może być. On musi być osobą, która prowadzi młode pokolenie przez życie, pokazuje odpowiednie kierunki. Jego rola jest niezwykle istotna i będziemy chcieli to zaakcentować podczas Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 19 września w Warszawie – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w środowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

19 września w Warszawie odbędzie się 16. edycja Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on o godz. 11.00 na Placu Zamkowym. Paweł Ozdoba powiedział, że „ma to być wielkie święto polskich rodzin, wszystkich kochających życie, rodzinę”.

– W tym roku w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na ojcostwo. Hasło tegorocznego marszu „Tato – bądź, prowadź, chroń!” nawiązuje do tego, że w Kościele przeżywamy rok św. Józefa, który jest idealnym patronem dla wszystkich mężczyzn. On żył w bardzo trudnych czasach. Opatrzność powierzyła mu bardzo trudną misję. Doskonale wypełnił swoją rolę i możemy dziś powiedzieć, że jest to doskonały wzór do naśladowania. Każdy z mężczyzn powinien być taki, jak św. Józef – odpowiedzialny, kochający i troszczący się o swoich najbliższych. Takich mężczyzn w czasach kryzysu męstwa dziś nam potrzeba. Stąd też akcent na postać ojca – wyjaśnił prezes Centrum Życia i Rodziny.

Gość Radia Maryja podkreślił, że w bieżącym roku, ze względu na beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, „wraz z zaprzyjaźnionymi organizacjami podjęto trud stworzenia wyjątkowej manifestacji”.

– Marsz dla Życia i Rodziny przyjmie formę Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Razem ze współorganizatorami będziemy chcieli m.in. przypomnieć postać Prymasa Tysiąclecia, który jest ojcem duchowym wielu mężczyzn. Jest też patronem rodzin. O tym także chcemy wspominać podczas marszu – powiedział.

Paweł Ozdoba wskazał, że „rodzina jest miejscem, gdzie potem rodzą się dzieci i przeżywają swoją wiarę. W niej ojciec odpowiada za formowanie młodego pokolenia, za to, żeby od samego początku wskazywać, że wiara katolicka jest czymś niezwykle ważnym”.

– Ojciec jest wzorem do naśladowania dla dzieci. Wielokrotnie spotykałem się z opinią, że ojciec w oczach najmniejszego dziecka jest egzemplifikacją Pana Boga, ponieważ on jest w stanie zrobić wszystko, wszystkiemu podoła. Tak, jak Stwórca jest wszechmogący w naszym świecie, tak w świecie małego dziecka ojciec jest w pewnym sensie wszechmogący. To piękne porównanie. Trzeba zwracać uwagę na to, że tato może przybliżyć obraz Pana Boga dzieciom. Rola ojca jest niezwykle istotna. Nie jest to tylko bycie bankomatem, co sugerują lewicowe ideologie. Tak nie może być. On musi być osobą, która prowadzi młode pokolenie przez życie, pokazuje odpowiednie kierunki. Jego rola jest niezwykle istotna, a o tym często się zapomina – zaznaczył prezes Centrum Życia i Rodziny.

Cała rozmowa z Pawłem Ozdobą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj