fot. PAP/Albert Zawada

P. Ozdoba o konferencji „Tranzycja – zmiana płci czy nowa odsłona ideologicznej rewolucji?”: Już teraz, kiedy pojęcie tranzycji płci nie jest tak powszechne, musimy ostrzegać Polaków przed zakusami ideologów

Już teraz, kiedy pojęcie tranzycji płci nie jest tak powszechne jak szeroko rozumiane kwestie LGBT, musimy ostrzegać polską młodzież i wszystkich Polaków przed tego rodzaju zakusami ideologów. Jest to, niestety, bardzo popularny wabik na Zachodzie. Ideologia trans w zasadzie wypiera już kulturę homoseksualną. Na przykład w Bostonie, gdzie odbywała się najstarsza parada homoseksualistów w Ameryce, nie odbyła się ona w tym roku, ponieważ pokłócili się zwolennicy różnych frakcji – homoseksualiści z osobami popierającymi ideologię trans. Jest to pewnego rodzaju nowum, które zaczyna wypierać homoseksualizm, który znamy również w Polsce – powiedział Paweł Ozdoba, prezes zarządu Centrum Życia i Rodziny, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Warszawie odbywa się konferencja pt. „Tranzycja – zmiana płci czy nowa odsłona rewolucji”.

Musimy przeciwdziałać promocji tego typu postaw ideologicznych, stąd nasza inicjatywa zorganizowania konferencji tematycznej, która będzie informować o tej sprawie. Myślę, że tranzycja płci jest tym niezwykle ważnym oraz coraz popularniejszym elementem ideologii gender, ideologii trans, która jest także coraz bardziej powszechniejsza, a jednocześnie mamy nieco za mało wiedzy na ten temat –  mówił Paweł Ozdoba.

W wydarzeniu biorą udział eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Myślę, że naświetlimy pewne spektrum tego przedsięwzięcia, jakim jest promocja tranzycji płci, promocja postulatów ideologicznych, które zmierzają de facto do procedury tzw. zmiany płci, chociaż jest to tak naprawdę okaleczenie ciała, a także zniekształcenie pewnych naturalnych cech poprzez przyjmowanie specjalistycznych chemikaliów. Jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i coraz popularniejsze w lewicowo-liberalnych środowisku. Wielokrotnie mówi się o tym, że trzeba akceptować siebie, trzeba być tolerancyjnym, przyjmować różne postawy – często odmienne od naturalnych – i tu znajduje się haczyk, na który coraz częściej łowi się polską młodzież. Niestety, mamy przykłady, że polska młodzież jest bardzo mocno narażona na propagandę LGBT i na wątek spod litery „T”, czyli ideologii trans – wyjaśnił prezes zarządu Centrum Życia i Rodziny.

Jak zaznaczył gość Radia Maryja, w tym momencie tranzycja płci w Polsce jest legalna.

Tak naprawdę w świetle polskiego prawa obecnie wystarczy zgoda dwóch lekarzy, którzy stwierdzą, że jakaś kobieta lub jakiś mężczyzna de facto powinni zmienić płeć, mogą czuć się mężczyzną lub kobietą, mogą czuć się osobą o płci przeciwnej i w związku trzeba przeprowadzić traumatyczne procedury zamiany płci. Jest to proces, który z jednej strony wiąże się z przyjmowaniem różnych niebezpiecznych dla życia i zdrowia osoby preparatów, a z drugiej strony niesie za sobą bardzo poważne zagrożenie psychologiczne, ponieważ ingeruje w naturalną, wrodzoną dyspozycję bycia mężczyzną lub bycia kobietą. Na końcu odbywa się najbardziej skandaliczna kwestia, czyli amputowanie pewnych części ciała, które mówią o ludzkiej fizjonomii. Jest to zmiana, której nie da się odwrócić – zaznaczył.

Dodał również, że jako katolicy nie możemy dopuścić do propagowania takich treści.

Już teraz, kiedy pojęcie tranzycji płci nie jest tak powszechne jak szeroko rozumiane kwestie LGBT, musimy ostrzegać polską młodzież i wszystkich Polaków przed tego rodzaju zakusami ideologów. Jest to, niestety, bardzo popularny wabik na Zachodzie. Ideologia trans w zasadzie wypiera już kulturę homoseksualną. Na przykład w Bostonie, gdzie odbywała się najstarsza parada homoseksualistów w Ameryce, nie odbyła się ona w tym roku, ponieważ pokłócili się zwolennicy różnych frakcji – homoseksualiści z osobami popierającymi ideologię trans. Jest to pewnego rodzaju nowum, które zaczyna wypierać homoseksualizm, który znamy również w Polsce – wyjaśnił.

Zaznaczył także, że są przykłady osób, które zostały uwiedzione przez rożnych aktywistów LGBT występujących w internecie czy działających w sieci.

Zaburzenie ludzkiej płciowości jest to przypadek, z którym możemy się mierzyć, ale tym osobom, które mają takie problemy, trzeba pomagać, aby w pełni zrozumieć swoją płciowość, zrozumieć płeć biologiczną, naturalną, którą obdarzył nas Stwórca. Niestety, różnego rodzaju eksperci bardzo chętnie podążają w przeciwnym kierunku, a zatem promują tranzycję, procedurę tzw. zmiany płci i to jest bardzo mocno promowane w internecie. Mamy przykłady młodych osób, które zostały uwiedzione właśnie przez aktywistów LGBT. Jednym z takich przykładów będzie Magdalena, która wystąpi podczas naszej konferencji. To jest młoda kobieta, która na pewnym etapie swojego życia stwierdziła, że chyba chce być mężczyzną. Spotkała na swojej drodze aktywistów, którzy pomogli jej w przeprowadzeniu pełnej tranzycji płci, czyli z okaleczeniem swojego ciała. Natomiast całe szczęście i dzięki łasce Bożej udało się jej odzyskać naturalne spojrzenie na swoją płciowość. Dokonała procedury detranzycji, czyli przywrócenia hormonalnego swojego naturalnego stanu. Natomiast ze względu na to, że była to tranzycja pełna, czyli z pełnym okaleczaniem ciała, niestety już do swoich naturalnych biologicznych cech kobiety nie jest w stanie powrócić  – podkreślił współorganizator wydarzenia.

Konferencja jest transmitowana na kanale YouTube Centrum Życia i Rodziny. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Całą rozmowę z Pawłem Ozdobą można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj